Питання на тисячу гектарів: Ім'я судді КСУ Філюка спливло у кримінальній справі про заволодіння держугодами
Національна поліція розслідує кілька кримінальних проваджень про заволодіння майже 1000 га особливо цінних земель сільськогосподарського призначення у Волинській області, орієнтовною вартістю 55 млн грн.
Угіддя шляхом складних махінацій вилучили у ДП" Перемога " НААН України та передали Баківцівській сільраді Луцького району Волинської області. Надалі її планували розподілити на підставних осіб і підприємство, підконтрольне судді Конституційного Суду України Петру Філюку. До цієї посади він майже 15 років керував Апеляційним судом Волинської області і за свідченнями фігурантів справи є натхненником складної схеми з розкрадання держземель.
У справі фігурують агровиробники, службові особи сільради та Держгеокадастру, нотаріуси та судді. На останніх досі впливає Філюк і свіжі рішення, які не дозволяють повернути землі державі, приймала в тому його племінниця – Тетяна Філюк, суддя Луцького міжрайонного суду Волинської області.
Історія почалася ще в 2016 році, коли за обставин, які зараз з'ясовує слідство, "загубився" оригінал державного акта на землю пл № 11 від 25.03.1994 р., виданий ДП "Перемога".
Після цього чиновники Баківцівської сільської ради з порушенням чинного законодавства та без погодження в облдержадміністрацією підготували нові генплани сіл Баківці та Озеряни, включивши туди межі сільгоспугідь ДП "Перемога" та 23.12.2016 р.прийняли їх рішенням сесії. Півроку потому архітектурно-містобудівна рада Волинської ОДА прийняла рішення відхилити їх у зв'язку з необґрунтованим і радикальним розширенням меж цих населених пунктів.
Потім почалися судові тяжби, які одну за одною держпідприємство програвало. А на початку 2020 року Нацполіція зареєструвала три кримінальні провадження, які згодом були об'єднані в одне - №12020030000000010 за ч.1 ст. 366, ч. 2 ст. 364 та ч. 3 ст. 365-2 ККУ за ознаками зловживання службовим становищем чиновниками Баківцівської сільради, Волинської регіональної філії ДП "Центр ДЗК", Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, нотаріусом, суддями та іншими особами. Згідно з фабулою справи, вони з метою одержання неправомірної вигоди для себе та інших осіб, на підставі підроблених документів інвентаризації земель, зареєстрували у Держреєстрі майнових прав на нерухоме майно комунальну форму власності на землі, площею 970 га, які перебувають у постійному користуванні ДП "Перемога".
Щоб забезпечити повернення земель у держособистість, правоохоронці тричі з червня по вересень зверталися до Луцького міжрайонного суду та Апеляційного суду Волинської області з клопотанням про накладення тимчасового арешту на дільниці, але суди відмовляли. Така "принциповість" судів стала зрозуміла в ході допитів свідків у справі, коли з'ясувалося, що диригентом всього це дійства є суддя КСУ Петро Філюк, а земля готується для передачі в користування ТОВ "Україна" і розподілу на підставних осіб.
Справу навіть довелося передати на розслідування в іншу область, щоб Філюк, який розставив на Волині скрізь своїх людей, не міг впливати на слідство.
2 листопада 2020 року Королівський районний суд Житомирської області все ж прийняв рішення про арешт земельних ділянок. Але фактично їх знову не заарештували. Рішення досі не розмістили у відкритому доступі на порталі Держреєстру судових рішень, а це обов'язкова умова для внесення відомостей до реєстру заборон на відчуження нерухомого майна.
Таке затягування зрозуміло, інтересанти чекають рішення апеляційної інстанції, щоб скасувати арешт. Як вже одного разу було у Волинській області за аналогічним розслідуванням СБУ.
Зняття арешту вже з нетерпінням чекає в.о. начальника Держгеокадастру Волинської області Микола Заїка, щоб швидко узгодити технічну документацію на розділ цих ділянок. Адже Заїка-сусід судді Філюка, і будучи головою Апеляційного суду Волинської області Петро Філюк неодноразово блокував отримання правоохоронними органами дозволів на проведення оперативно-технічних заходів щодо Заїки, який фігурував у справах про корупцію.