Бій під Крутами історики та військові вважають успішною оборонною операцією, а українських студентів - тогочасними "кіборгами" , - Андрій Таран
29 січня відзначається річниця бою під Крутами, що є символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність України.
5 тисяч ворожих штиків під командуванням Михайла Муравйова у січні 1918 року йшли здобувати столицю Української Народної Республіки - Київ. 29 січня на залізничній станції Крути шлях їм заступили нечисленні підрозділи сформовані із козаків, київських студентів та курсантів військових шкіл. Бій затримав ворожі сили на підступах до Києва аж на 4 дні.
«Справді, крутян цілком можна назвати тогочасними «кіборгами». Їх відвагу та готовність до самопожертви не могла замовчати навіть радянська пропаганда. А власне сам бій історики та військові вважають успішною оборонною операцією. Вона дала змогу представникам Української Народної Республіки підписати мирний договір. Українські вояки 1918 року у боях з російською Червоною гвардією, і українські воїни у протистоянні російській агресії сьогодні, змусили ворога зупинитися» - зазначив Андрій Таран.
Також, Міністр оборони нагадав, що подвиг учасників бою під Крутами пам’ятають і шанують в Міністерстві оборони України, а їх військова звитяга закарбована в назвах навчальних закладів. Так, ім’я Героїв Крут носить Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації. Також, кузнею майбутніх офіцерських кадрів є Львівський державний ліцей імені Героїв Крут.