Інтерес НАБУ до діяльності «Київміськбуду»: кінець Ігоря Кушніра чи димова завіса, покликана заспокоїти інвесторів?

Інтерес НАБУ до діяльності «Київміськбуду»: кінець Ігоря Кушніра чи димова завіса, покликана заспокоїти інвесторів?
51026 ПЕРЕГЛЯДІВ

Як повідомив Цензор, Національне антикорупційне бюро надіслало запит київському міському голові щодо діяльності «Київміськбуду», який очолює Ігор Кушнір.

Судячи з листа НАБУ до Віталія Кличка, детективів цікавить насамперед історія з проханням Кушніра до Київради про докапіталізацію «Київміськбуду» на 1,3 мільярда гривень, яку він озвучив кілька днів тому.

Але, зважаючи на все, це лише верхівка айсберга – НАБУ, серед іншого, вимагає надати інформацію про діяльність комунального забудовника, який очолює Кушнір, за останні п’ять років, особливий інтерес викликає фінансова діяльність та недоотриманий прибуток «Київміськбуду», пов’язаний з об’єктами «Укрбуду» Максима Микитася.

 

Игорь Кушнир

 

Це не перший скандал, пов’язаний з ім’ям Ігоря Кушніра, який очолює «Київміськбуд», який де-юре є комунальним підприємством, що належить місту Києву, а по суті є "кормушкою", в якій годується ціла низка афілійованих компаній.

 

Игорь Кушнир

 

Офіційна фінансова звітність свідчить про те, що «Київміськбуд» переживає не найкращі часи. За підсумками минулого року компанія зазнала збитків у майже 36 мільйонів гривень:

 

Игорь Кушнир

 

Але це лише верхівка айсберга – про те, що «Київміськбуд» стоїть напередодні краху, свідчить прохання Кушніра до Кличка про збільшення статутного капіталу холдингу на 1,3 мільярда гривень. І ця цифра говорить про реальний фінансовий стан «Київміськбуду» — це «збільшення статутного капіталу» означає фінансову дірку у понад мільярд гривень, яка утворилася в результаті діяльності Ігоря Кушніра як керівника підприємства.

Те, що НАБУ нарешті зацікавилося станом справ у «Київміськбуді», добре. Але той факт, що Бюро цікавиться таким вузьким переліком питань, говорить про те, що в НАБУ явно намагаються загнати розслідування в занадто вузькі рамки і не вийти на зв’язки Кушніра з Кличком і, найголовніше, з Офісом президента.

Справа в тому, що Ігор Кушнір керує «Київміськбудом» ще з 2012 року, а в це крісло його влаштував тодішній голова АПУ Сергій Льовочкін, ім’я якого пов’язують із ключовими персонами у нинішньому ОПУ. Що цікаво – на цю посаду Кушнір перейшов із Міноборони, де був заступником міністра Дмитра Саламатіна, який втік разом із президентом до Росії.

Що вже саме собою цікаво у світлі наших взаємин з Росією та завзятій критиці (насамперед – з боку західних партнерів) у тому, що Офіс президента України має у своєму складі людей, які вкрай тісно пов’язані з Кремлем. Була також дивна історія, пов’язана із фінансуванням проросійських бойовиків у «Л/ДНР», датована ще 2014 роком. Про це, зокрема, можна прочитати тут: Київміськбуд на межі банкрутства: скільки вкрав його голова Ігор Кушнір?

Але це, швидше, до СБУ, а не до НАБУ, та й річ відносно давня. А ось той факт, що Ігор Кушнір має зв’язки на рівні ОПУ, причому дуже тісні, підтверджується і тим, що ще 2021 року, буквально за кілька днів до затвердження чергового списку санкцій РНБО, встиг вивести з-під санкційного удару кілька фірм, які належать йому та його дружині, Оксані Кушнір.

19 лютого 2021 року під санкції РНБО, серед інших, потрапила компанія Klodius Investments Limited, зареєстрована на Британських Віргінських Островах, яка належить громадянці Кіпру Оксані Кушнір.

 

Кушнир Игорь

 

Але цікаве інше. 18 лютого, рівно напередодні підписання списку санкцій президентом України, який і є головою РНБО, Klodius Investments Limited вийшла зі складу акціонерів будівельних компаній ТОВ «БУД-ПРОЕКТ ГРУП» та «ІНВЕСТКОНСАЛТИНГ-К».

 

Кушнир

 

Новим власником «ІНВЕСТКОНСАЛТИНГ-К» стала компанія «МЕДАЛЛІОН ІНТЕРНЕЙШЕНЛ КО», кінцевим бенефіціарним власником у якій значиться Оксана Кушнір. Що стосується ТОВ «БУД-ПРОЕКТ ГРУП», то 16-18 лютого склад її власників також зазнав раптових змін:

 

Кушнир

 

А ще раніше, 8 лютого, зміни торкнулися ще двох компаній Оксани Кушнір - ТОВ "Моноліт Буд" та ТОВ "Панель Буд Консалтинг". Їх бенефіціаром стала та сама кіпрська А-РІАЛТІ АІФ ВІ.СІ.АЙ.СІ.ЛТД.

 

Кушнир Игорь

 

Всі ці компанії годуються від замовлень «Київміськбуду», а така оперативна зміна власниці, яка вже значилася у сакційних списках, напередодні їх підписання, говорить про те, що Ігор Кушнір має тісні корупційні зв’язки з кимось із членів РНБО. Або – в Офісі президента, який це РНБО щільно контролює.

Чому не встигли вивести з-під санкційного удару саму фірму дружини Кушніра – Klodius Investments Limited – невідомо. Але той факт, що свою дружину Ігор Кушнір встиг вивести з номінального володіння цілої низки інших фірм, які йому належать через низку офшорів, врятуючи тим самим від включення до списків санкцій, говорить багато про що.

Це щодо зв’язків Ігоря Кушніра в Офісі президента. Але є такі і з головою Києва Віталієм Кличком. І зв’язки ці не обмежуються тим, що «Київміськбуд» підзвітний Київраді. За дивним збігом 22 лютого 2021 року, одразу після фортеля з виведенням бізнесу з-під санкційного удару, син Ігоря Кушніра, Ілля Кушнір, став депутатом Київради від партії «УДАР» (вибачте за мимовільний каламбур»).

Сталося це не просто так – Ілля Ігорович Кушнір під час виборів до Київради у 2020 році туди не потрапив – він набрав лише 322 голоси. Балотувався він, звісно ж, від «УДАРУ».

 

Игорь Кушнир

 

Але у 2021 році йому поступилася мандатом одна з депутатів Київради від «УДАРУ». Що дуже цікаво щодо зв’язків з Віталієм Кличком – навряд чи така рокіровка була викликана альтруїстичними почуттями.

До того ж не варто забувати, що діяльність «Київміськбуду» вже дуже давно викликає багато питань і, окрім критики у ЗМІ та з трибуни Київради, має у своїй скарбничці майже тисячу судових процесів:

 

Игорь Кушнир

 

Тому той факт, що його керівник Ігор Кушнір упродовж одинадцяти років залишався на своїй посаді, а керівництво Київради в особі Віталія Кличка всіма способами його покриває, простим збігом не може бути.

Викликає багато питань та матеріальне становище Ігоря Кушніра, який є, по суті, чиновником. Людина, яка, згідно з ними ж поданими деклараціями, за все життя заробила 127 тисяч доларів, має у своєму володінні маєток у штаті Флорида вартістю 11 мільйонів доларів. Причому купив він його у 2014 році, в той самий момент, коли його прізвище випливло у скандалі з фінансуванням «Л/ДНР».

 

Игорь Кушнир

 

Загальна ж вартість нерухомості родини Ігоря Кушніра лише у Києві становить близько 1,1 мільйона доларів: Оксана Кушнір володіє в елітному житловому комплексі «Французький квартал» квартирою площею 161 квадратний метр та двома паркомісцями. Загальна вартість нерухомості подружжя чиновника складає майже 160 тисяч доларів. Син (нинішній депутат Київради від «УДАРУ») і дочка президента Київміськбуду володіють квартирою в ЖК «Зарічний» майже 200 квадратних метрів за 309 000 доларів та ще двома апартаментами в ЖК PecherSKY на загальну суму в 590 тисяч доларів, до яких слід додати ще два паркомісця.
Дружина та діти мають також у своїй власності Mercedes E250 Cabriolet (2016), Range Rover (2008), Mercedes E250 CDI (2014) та Mercedes E220, придбаний у 2017 році. Крім того, з 2013 по 2017 син Кушніра пересувався на мотоциклі Harley Davidson. За даними Центру журналістських розслідувань, загальна вартість автопарку сім’ї Кушнірів становить приблизно $452 000.

І це, як говорилося, лише верхівка айсберга. Дуже багато питань викликає історія з ухваленням в управління «Київміськбудом» об’єктів «Укрбуду» Максима Микитася.

Не менше питань викликає і вояж Кушніра до Відня у жовтні минулого року – він став героєм розслідування УП «Батальйон Відень-2», де був серед інших помічений під час шикарного проведення часу в елітному готелі разом зі своєю дружиною.

Крім того, ні для кого не секрет, що «Київміськбуд» вже давно служить ширмою для кількох десятків приватних фірм (серед яких і офшори Кушніра), які під його прикриттям ведуть забудову Києва та викачують гроші як з бюджету міста, так і з кишень інвесторів.

Можливо, що запит НАБУ до Віталія Кличка – лише початок історії з розслідуванням діяльності Ігоря Кушніра на посаді директора «Київміськбуду» протягом ось уже 11 років.

Але цілком можливо, що це проста димова завіса, покликана заспокоїти публіку та інвесторів, які вклали гроші в об’єкти «Київміськбуду», і ризикують залишитися біля розбитого корита.

Джерело

Теги: НАБУ,Ігор Кушнір,Кушнір,Київміськбуд,Klodius Investments Limited, Київрада, Кушнир Игорь Николаевич, Кушнір Ігор Миколайович, Кушнір Ігор, Реаліті Аіф Ві.Сі.Ай.Сі.Лтд, Кушнир Илья, ЖК Заречный, ООО Панель Буд Консалтинг, ООО Монолит Буд, Медаллион Интернешенл Ко, Инвестконсалтинг-К, БУД-ПРОЕКТ ГРУП, Кушнир Оксана, НАБУ, СБУ, Саламатин Дмитрий, Россия, Левочкин Сергей, Офис Президента Украины, Укрбуд, киевсовет, Микитась Максим, Київ, Киев, Кличко Виталий, Киевгорстрой, Паркоматы, Кушнир Игорь,Микитась, Максим Микитась, Максим Микитась Википедия,Максим Микитась Вікіпедія,Микитась ВІкіпедія,РНБО,Кіпр,Росія,ТОВ «БУД-ПРОЕКТ ГРУП» ,«ІНВЕСТКОНСАЛТИНГ-К»,ТОВ БУД-ПРОЕКТ ГРУП ,БУД-ПРОЕКТ ГРУП ,ІНВЕСТКОНСАЛТИНГ-К ,МЕДАЛЛІОН ІНТЕРНЕЙШЕНЛ КО,А-РІАЛТІ АІФ ВІ.СІ.АЙ.СІ.ЛТД,ТОВ "Моноліт Буд" ,ТОВ "Панель Буд Консалтинг",ТОВ Панель Буд Консалтинг,Панель Буд Консалтинг,ТОВ Моноліт Буд ,Моноліт Буд,УП «Батальйон Відень-2»,УП Батальйон Відень-2,Батальйон Відень-2,Кличко,Віталій Кличко,Віталій Кличко Вікіпедія, Кличко Вікіпедія
Автор: wikibazacom