З сокирою - на волонтера і забудовника: у Києві експодатківець погрожує розправою - деталі
Олександр Рябчун - забудовник, який під час війни активно долучився до волонтерського руху: вивозив людей зі сходу, купував броньовані авто. Між тим експодатківець Солом'янського району Києва докладає максимум зусиль, щоб зробити життя забудовника нестерпним. Серед його "вибриків": погрози сокирою, виклик "тітушок", сумнівний судовий позов.
Інформацію оприлюднено на особистій сторінці Facebook підприємця.
Рябчун опинився під прицілом експодатківця після того, як збудував так званий "колівінг" за адресою вул. Карпатська, 24 у Києві.
Головне призначення споруд такого типу - довготривала оренда: тобто кілька сімей спільно орендують кількаповерховий будинок, мають гараж, невелику облаштовану ділянку під вікнами.
Сім'ї, серед яких - переселенці зі сходу, які врятувались з місць бойових дій, заселились і сподівались на мирне життя, вказує підприємець. Сусіди з незрозумілих йому причин активно виступають проти будинку і людей, які там оселились.
Проти нових мешканців вулиці Карпатської налаштували навіть дітей - про це свідчить скрін вражень жінки, яка мала коротку розмову з підлітком.
Очолює "рух протесту" родина людей, які звели свій будинок кількома роками раніше - він розташований буквально за кілька метрів від предмету суперечки. Люди - не прості, серед них
- ексначальник відділу Солом'янської податкової;
- тесть експодатківця - експосадовець з Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ, яку ліквідували у 2021 році).
Експодатківець чинить дрібні перешкоди і заважає налагоджувати побут мешканців будинку. Наприклад, завадив відремонтувати дорогу - вийшов з сокирою і відганяв нею працівників.
Наразі ділянка і будинок є предметом судового розгляду, пише забудовник. Він вказує, що його підозрюють відразу за двома статтями Кримінального кодексу: ч.4 ст. 358 (підробка документів БТІ) та ч. 2 ст. 209 (легалізація доходів, отриманих незаконним шляхом).
Поки тривало будівництво, доводилось постійно відбиватись від атак "тітушок" та різних перевіряючих інстанцій. Але, так як відведення площі, проєктна документація та будівельні роботи проводились законно, то вдавалось відбиватись. Перебіг подій підприємець докладно описує у інтерв'ю, яке дав Youtube-каналу ISLAND-TV.
Олександр Рябчун протягом року війни придбав броньовану машину для вивезення людей з місць бойових дій. Крім того - опікується дитячим будинком.
Між тим йому доводиться відбиватись від атак експодатківця та його поплічників, які намагаються тиснути на підприємця та людей, які вже живуть у його будинках.
Варто зазначити, що днями відбудеться судовий розгляд справи забудовника Рябчуна. За появи нових даних з'явиться продовження історії.