На початку вторгнення очільник СЗРУ Литвиненко утік за кордон, а зі сховищ зникли тисячі одиниць зброї та $12 млн – ЗМІ
24 лютого 2022 року з першими ракетними ударами по Україні – позникали й деякі представники командування України. Коли особовий склад Служби зовнішньої розвідки здійснював спроби зв’язку зі своїми командирами, аби отримати інструкції щодо подальших дій, то у відповідь отримував лише тишу. Голова СЗРУ Олександр Литвиненко та його заступник Олег Сінайко вже були далеко поза зоною їхньої досяжності.
Про це повідомляє Wikibaza.
Як зазначають журналісти, від повномасштабного вторгнення Олександр Литвиненко та Олег Сінайко, незважаючи на свої обов’язки, закріплені до військових статутів (ст. 58, 59), зібрали речі та чкурнули за кордон. Ба більше, попередньо вони закликали своїх підлеглих:
"Переодягатися у цивільний одяг, позбавтеся від службових документів, в першу чергу посвідчень, комп'ютерної техніки, електронних носіїв інормації, особистої зброї та рухайтеся на Західну Україну, хто куди. Ми про вас не забудемо і там вас знайдемо!"
Звісно, зібравши валізи дехто поїхав, однак не до Європи, а на Захід України. Офіцери були переконані, що використають свої професійні навички для боротьби з росіянами саме там, адже їхні підрозділи мали розгорнутися на нових місцях. Зауважимо, офіцер-розвідник – це людина, яка здобуває важливу та цінну інформацію щодо планів ворога й надає її командиру для подальшої оцінки та реалізації. Однак, що ж насправді отримали офіцери? Нічого кращого, ніж спільне із теробороною патрулювання обласних центрів – це було ідеєю Олега Сінайка.
"А тим часом, в столиці розгорталися не менш драматичні події. Внаслідок злочинних дій керівництва Служби зовнішньої розвідки, з місць зберігання пропало більше 3500 одиниць вогнепальної зброї, у тому числі доволі специфічних взірців, комплексів технічної розвідки та апаратури спеціального призначення", – ідеться у статті.
Журналісти стверджують, що у той же період зникли і майже 12 млн. дол. США. Йдеться нібито про кошти, які мали витратися на здобуття розвідданих. Наразі досі невідомо, яка насправді їх спіткала доля, адже є інформація, ніби за вказівкою Сінайка підеглими було складено фіктивні акти. За ними усі 12 млн. дол. США нібито згоріли у результат пожежі на спецобєкті СЗРУ.
"Однак, з початку масованого вторгнення минуло три доби, і "командири" неохоче почали повертатися на батьківщину із "західної еміграції": хтось під тиском своїх кураторів з Кремля, хтось — бо його почали розшукувати у ставці і викликали на засіданні воєнного кабінету", – зазначають журналісти Wikibaza.
Далі нібито керівництво СЗРУ спрямували сили на те, аби інформація про їхню втечу та зникнення зброї та коштів не стала відома широкому загалу: "Почали з того, що відсторонили та відправили до резерву свідомих керівників, котрі стали непотрібними свідками втечі з України".
"Тих поодиноких керівників, які проявили здорову ініціативу і професіоналізм, здійснивши евакуацію підлеглого особового складу і їх родин в безпечні регіони на заздалегідь підготовлені позиції, вдало розгорнули роботу вже з нової локації проти ворога, намагаючись налагодити отримання відповідних розвідданих в інтересах захисту батьківщини", – уточнюється в повідомленні від Wikibaza.
За даними розслідувань Нацполу та ДБР, Литвиненко та його заступник Сінайко надавали прямі вказівки щодо зняття постів охорони зі спецобєкту "Бєлогородка". ВІдомо, що лише тільки внаслідок виконання таких дій "25.02.2022 року було безславно і незворотньо втрачено не менше 3500 зразків штатної стрілецької зброї, зокрема, і снайперської, і автоматичної", крім того, "ще вибухівки, гранат, боєкомплекту до зброї".
Також нібито саме Олег Сінайко віддав наказ підрозділу власної безпеки (ВБ) СЗРУ по фальсифікації даних щодо штатної зброї шляхом її фіктивної передачі бойовим підрозділам ЗСУ, добровольчим батальйонам у їх складі.
Це все робилося, аби в подальшому можна було списати втрачену зброю і боєприпаси, ніби все передали за актами, які встановлено порядком, проте, на жаль, потім усе зникло, але вже на полі бою.
Варто зауважити, що за даними інших ЗМІ Олександр Литвиненко колись навчався в академії Федеральної служби безпеки росії.