Дозвіл на постачання танків Leopard 2 Україні скоро буде, – Генсек НАТО

Дозвіл на постачання танків Leopard 2 Україні скоро буде, – Генсек НАТО
306330 ПЕРЕГЛЯДІВ

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час спільного брифінгу з міністром оборони Німеччини Борісом Пісторіусом заявив, що найближчим часом буде дозвіл на постачання німецьких танків Leopard 2 Україні.

Про це повідомляє Tagesschau.

"Країни, які мають їх (танки Leopard 2, – ред.) на озброєнні, можуть почати підготовку до їх передачі", – сказав генсек.

Водночас міністр оборони Німеччини Боріс Пісторіус заявив, що країни-партнери можуть почати навчання українців на танках "Leopard 2".

"Ми не будемо заважати", – додав він та зауважив, що сама Німеччина теж готова це зробити, але тільки після офіційного рішення про передачу танків Україні.

Єнс Столтенберг додав, що єдиний шлях до міцного миру – це дати зрозуміти путіну, що він не зможе перемогти на полі бою, тому треба передавати українцям більш важкі системи озброєння, які дадуть змогу "не просто вижити, а перемогти, повернути території та існувати як суверена незалежна держава в Європі".

Нагадаємо, 20 січня міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що їм вдалося домовитися щодо початку навчання українських військових на танках Leopard 2, хоча рішення про передачу цієї техніки досі не ухвалене.

За його словами, домовитися щодо початку навчання вдалося завдяки передачі танків "Челленджер" від Британії та заявам Польщі про готовність передати "Леопарди 2".

stopcor.org

Теги: НАТО ,Єнс Столтенберг,Leopard 2,танки Leopard 2, війна в Україні