Конфлікт у Броварах: родич Медведєва намагається захопити стратегічний завод?

Конфлікт у Броварах: родич Медведєва намагається захопити стратегічний завод?
55796 ПЕРЕГЛЯДІВ

На Броварському заводі пластмас – спроба силового захоплення: за ймовірною рейдерською атакою стоїть структура, пов’язана із олігархом Віктором Поліщуком.

"Тітушки", бійка, розтрощені меблі й вибиті двері: у Броварах під Києвом нападники заблокували місцевий завод пластмас. А законні власники підприємства майже добу просиділи у них в полоні – без світла й тепла, аби захистити своє майно. Хто стоїть за спробою силового "віджиму" компанії? І до чого тут скандальний російський політик Медведєв? Розслідувала журналістка "СтопКору" Наталія Дігтяр.

Вибили двері, заблокували офіс і побили репортерів. 13 грудня 2022 року наприкінці робочого дня на Броварському заводі пластмас під Києвом відбулась спроба силового захоплення підприємства за участю близько 20 молодиків спортивного вигляду, які діяли досить жорстко.

"Нападники поводилися наче росіяни на окупованих територіях. Заборонили передавати їжу тим, хто залишився всередині, відрубали електрику – очевидно, щоб люди замерзли і здалися", – розповідає журналістка Наталія Дігтяр, яка стала безпосереднім свідком подій.

При цьому входи та виходи офісної будівлі кілька годин були заблоковані правоохоронцями. Останні пояснили, що ведуться слідчі дії: слідчо-оперативну групу (СОГ) патрульної поліції начебто викликали на місце "нові власники" заводу.

Тим часом один з молодиків накинувся на журналіста "Стоп нелегал ТВ" Дениса Шинкаренка, вдарив його й вибив з рук телефон. Денис упізнав нападника.

"Сьогодні на заводі пластмас у Броварах я впізнав одного з нападників. Він три роки тому побив мене та інших активістів біля ТРЦ "Gulliver". І ось сьогодні ця сама людина вже бʼє орендарів підприємства", – зазначив репортер.

То що ж насправді відбувається довкола заводу в Броварах? І хто саме є законним власником підприємства, а хто – рейдером?

Той самий нападник, якого впізнав журналіст – Сергій Колесников, – виявився представником ТОВ "Стар Інвестмент Ван". Саме ця компанія начебто викупила права на майно заводу.

 

Команді "СтопКору" вдалося поспілкуватися із законним засновником підприємства. І виявилось, що насправді битва за Броварський завод пластмас розпочалася ще кілька років тому, коли компанія "Стар Інвестмент Ван" на відкритих торгах придбала право вимоги на цілісний майновий комплекс заводу згідно з іпотечним договором, укладеним між банком та самим підприємством.

Проте, як виявилось, нові господарі стали власниками цього іпотечного майна незаконно, позаяк спірний лот продали майже за безцінь, а право власності набули протиправно.

"Маючи намір заволодіти майном ПрАТ "БЗП", ФГВФО разом із ТОВ "Стар Інвестмент Ван" домовились виставити на продаж право вимоги на об’єкт. Після цього ТОВ "Стар Інвестмент Ван" стало переможцем "голландського аукціону" і отримало право (договори про відступлення) на об’єкт ринковою вартістю 150 млн доларів США за ціною 3,6 млн. Тобто отримано право на реєстрацію права власності на великий завод за ціною трикімнатної квартири в Києві!" – коментує адвокат ПрАТ "Броварський завод пластмас" Аркадій Гарда.

Далі – більше. Як з’ясувалось, ТОВ "Стар Інвестмент Ван", яке незаконно претендує на майно заводу, пов’язане з Віктором Поліщуком – відомим столичним бізнесменом.

Проросійський олігарх Віктор Поліщук є власником ТРЦ "Gulliver" у середмісті Києва, а також володіє мережею магазинів електроніки та побутової техніки "Ельдорадо". Крім того, Поліщука знають як власника скандально відомого банку "Михайлівський". Тоді тисячі людей так і не змогли повернути свої вкладені гроші, а банк визнали банкрутом.

А найцікавіше, що дружина Поліщука Лілія Рєзвая – рідна племінниця дружини Дмитра Медведєва, колишнього президента рф, із чим, ймовірно, і пов’язаний стрімкий зліт бізнесмена на початку 2000-х.

За часів президентства Януковича олігарх був неофіційним "смотрящим" в Київській області. Але і після втечі "баті" Поліщук залишається вірним підданим. Припускають, що саме руками Поліщука "клан" намагається повернути активи та запобігти їхній конфіскації.

У чому суть схеми?

Як пояснюють юристи, головний зміст афери з Броварським заводом пластмас полягає в тому, що після купівлі заставного майна протягом десяти днів компанія "Стар Інвестмент Ван", згідно з процедурою, мала переоформити майно на себе, проте чомусь цього не зробила, а повернулася до цього питання майже через півтора року.

"Це є грубим порушенням. Тобто торги відбулися навесні 2019-го, а Акт про реалізацію іпотеки приватний виконавець видав лише 11 листопада 2022-го", – коментує журналістка Наталія Дігтяр.

За словами адвоката Аркадія Гарди, на заводі вбачають у таких діях певний замовний характер, оскільки вартість лоту була занижена майже в 50 разів. За даним фактом представники ПрАТ "Броварський завод пластмас" звернулись до суду з позовом про скасування цих торгів.

Наразі триває судовий процес, деталі якого поки не розголошують.

А як пояснює свої дії виконавець?

Так, рівно за 11 днів, а саме 22 листопада цього року, державний реєстратор вносить зміни до Реєстру речових прав на нерухоме майно на підставі фальшивого акту. Наразі все спірне майно заарештоване в рамках судового процесу, проте це не стало на заваді державному реєстратору вчинити реєстраційні дії.

Сам приватний виконавець Ярослав Бережний стверджує: усе нібито відбувалось за законом і суто в рамках виконавчого провадження.

Та у підсумку рейдери фактично отримали цілісний майновий комплекс – а це 58 тисяч кв. метрів нерухомого майна, яке розташоване на 9 гектарах Броварської землі, – майже за безцінь.

Чим саме аргументована така вартість обʼєкта, редакція "СтопКору" намагалась зʼясувати у Фонді гарантування вкладів. Проте відповіді поки так і не дочекалась.

Тож ми продовжимо стежити за перебігом справи. Далі буде.

Нагадаємо, чинний власник заводу, Юрій Рудь, ще 22 листопада заявляв, що підприємством незаконно заволоділи сторонні особи. За його словами, товариство "Стар Інвестмент ВАН" 21 листопада 2022 року "переписало" на себе майно "Броварського заводу пластмас" по іпотечному договору.

Джерело

Теги: Київ, Київщина,Скандал,Рейдер,Рейдери,Рейдерство,Війна, війна в Україні, Війна з РФ, Війна з Росією, Російська агресія , Російська Федерація,Росія, Війна проти Росії, Війна проти України, Війна Росії проти України,Юрій Рудь,Стар Інвестмент ВАН,Рудь,Ярослав Бережний,Бережний,ПрАТ "Броварський завод пластмас",ПрАТ Броварський завод пластмас,Броварський завод пластмас,ПрАТ , завод пластмас,Стар Інвестмент Ван,Віктор Поліщук,Лілія Резва,Дмитро Анатолійович Медведєв,Дмитро Медведєв,Медведєв,Дмитро Медведєв Вікіпедія,Медведєв Вікіпедія, Київська область,ТРЦ "Gulliver",ТРЦ Gulliver,Gulliver,ТРЦ,ПрАТ "БЗП",ПрАТ БЗП,БЗП,Аркадій Гарда,ТОВ "Стар Інвестмент Ван" ,ТОВ Стар Інвестмент Ван,Родичі Медведєва віджимають стратегічне підприємство на Київщині ,Конфлікт у Броварах,стратегічний завод
Автор: wikibazacom