Ігор Сєрков: «На війні завжди свої герої, незалежно від часу!»
Людину, про яку хочу розповісти, знаю особисто доволі давно. Ігор Сєрков — нині у званні полковника Збройних Сил України боронить нашу державу від російського варвара. А до широкомасштабного вторгнення він вів свою війну на полі бою зі злочинністю: був слідчим та прокурором військової прокуратури гарнізону. Коли пішов у запас, очолив адвокатське об’єднання та громадську організацію «А-Б адвокат», викладав кримінальні право та процес на освітній платформі Legal High School.
Ігор Євгенович Сєрков — особа медійна. Його консультації та надання фахової правової оцінки резонансним подіям на провідних телеканалах країни багато кому стали у пригоді. Під час ефірів та й у своїй адвокатській діяльності доволі принциповий, його прямота й чесність, здатність твердо відстоювати права своїх підзахисних були часто-густо не до вподоби корумпованим суддям і протиборчій стороні в судовому процесі. «Сильний адвокат» — так Сєркова називали між собою колеги: сильний, бо юридично підкутий і тому, що приділяв увагу фізичній підготовці, серйозно займаючись спортом.
Війна перегорнула сторінку мирного життя українського народу… Справжні чоловіки в перші її години пішли до центрів комплектування та соціальної підтримки. Не став винятком і полковник запасу Сєрков, котрий, не чекаючи повістки, вже 24 лютого прибув до Святошинського військкомату.
— Біля будівлі військкомату не було де і яблуку впасти — тисячі патріотів бажали стати на захист Батьківщини. Тоді у Святошинському районі мобілізувати близько двох тисяч осіб, нам видали зі складу новенькі АКМ, гранати й сформували кілька батальйонів територіальної оборони, — пригадує Ігор.
На третій день війни старший оперативної групи ТрО разом зі своїми підлеглими знешкодив диверсійно-розвідувальну групу рашистів. У доповідній записці заступника начальника Другого сектора оборони Києва на ГУ Військової служби правопорядку ЗСУ йшлося, що «26.02.2022 полковник Сєрков Ігор Євгенович під час виконання завдань з організації несення служби військовослужбовцями на блокпостах виявив і затримав групу з шістьох озброєних іноземних громадян, які мали при собі підроблені паспорти, посвідчення водіїв, 12 мобільних телефонів із сім-картами іноземних операторів, спеціальне радіообладнання та різноманітну зброю (2 автомати АКС, 1 автомат АКСУ-74 та 12 споряджених магазинів)».
Про це затримання й про те, що ще вдалося вилучити у диверсантів полковник Сєрков розповів у цьому відео.
Цінуючи рішучість й командирські якості офіцера, командування направляє його з батальйоном ТрО на північні підступи до Києва. Ігор Сєрков розповів АрміяInform, що разом з окремою механізованою бригадою імені Чорних Запорожців його батальйон обороняв столицю на Бучансько-Ірпінському напрямі. Доволі численний ворожий підрозділ тоді відчув «гостинність» ТрОвців. Втративши близько двадцяти бойовиків убитими й тридцять пораненими, російські вояки відступили.
Згодом, коли на білоруському кордоні виникла серйозна загроза наступу ворога, офіцера було переведено на Волинь.
У ці тривожні дні Ігоря всіляко підтримувала дружина Ніна, котра навіть думки не мала покинути чоловіка й разом з іншими вимушеними мігрантами виїхати до Європи. Не оголошуючи себе волонтером, не створюючи жодних фондів, вона власним коштом придбала позашляховик Hyundai Santa FE, адаптувала його до воєнних потреб і передала військовослужбовцям однієї з бригад Сил тероборони ЗСУ, котрі зараз звільняють окуповані території на Харківському напрямі.
Ігоря Сєркова нагороджено відзнакою Міністерства оборони України медаллю «За зміцнення обороноздатності».
Зараз Ігор лікується у військовому шпиталі — далися взнаки участь у бойових діях, напружений графік бойового чергування. Каже, що коли випишеться, знову повернеться до лав ЗСУ.
Досвідчений юрист після закінчення війни повернеться до справи свого життя — адвокатської діяльності. Каже, що, крім участі в кримінальному судочинстві, займатиметься безоплатним правовим захистом ветеранів цієї війни та допомогою їм у соціальній адаптації.
На прохання АрміяInform він так прокоментував дії рашистів: «Я не можу їх назвати військовослужбовцями, тому що військовослужбовці керуються військовими статутами. Росіяни у формі — це нелюди, котрі скоюють воєнні та загальнокримінальні злочини проти нашого українського народу. Крім порушень законів і звичаїв війни, ці варвари скоюють умисні вбивства, зґвалтування, грабежі, розбій та безліч інших злочинів».
Юрист вважає, що завдання наших правоохоронних органів — ретельно задокументувати злочини росіян, зробити все можливе й неможливе, щоб кожного злочинця було встановлено, щоб його провина у вчиненні тяжких злочинів була доведена й матеріали кримінальних проваджень були переданні до суду й вони понесли суворе покарання.
— Крім цього, більшість із матеріалів цих проваджень треба також направити до Гаазького трибуналу, щоб воєнні злочинці були притягнуті до відповідальності Міжнародним кримінальним судом, — резюмує полковник Ігор Сєрков.
Фото й відео з архіву героя матеріалу.