ОЕСР та країни G20 погодили двокомпонентне рішення нового міжнародного оподаткування
Після багатьох років детальної та інтенсивної роботи та переговорів щодо приведення міжнародних податкових правил у відповідність до вимог 21 століття, члени Інклюзивної рамкової програми Організація економічного співробітництва та розвитку разом з G20 та BEPS (Інклюзивна рамкова програма) погодили Заяву про двокомпонентне рішення для вирішення податкових проблем, що виникають із цифровізацією економіки. Двокомпонентне рішення забезпечить встановлення мінімальної податкової ставки у розмірі 15% для багатонаціональних підприємств (БНП) та перерозподілить прибуток найбільших та найбільш прибуткових БНП між країнами світу.
Цифровізація і глобалізація вплинули на економіку і життя людей у всьому світі, і цей вплив тільки прискорився в 21 столітті. Ці зміни призвели до того, що правила оподаткування доходів від міжнародної підприємницької діяльності, що діяли більше ста років, були поставлені під сумнів і призвели до того, що багатонаціональні підприємства не сплачували свою справедливу частку податків, незважаючи на величезні прибутки, які отримували багато з цих підприємств мірою того, як світ ставав все більш взаємопов'язаним.
Наразі 136 країн та юрисдикцій, що становлять понад 90% світового ВВП, приєдналися до Двокомпонентного рішення, що встановлює нові рамки для міжнародного оподаткування, та узгодили Детальний план реалізації, який передбачає впровадження нових правил до 2023 року.
Двокомпонентне рішення складається з першого та другого компонентів. Перший спрямований на забезпечення справедливого розподілу прибутків та прав на податок між державами щодо найбільших БНП, які є переможцями глобалізації.
Другий компонент встановлює мінімальний рівень податкової конкуренції у сфері корпоративного прибуткового податку шляхом запровадження глобального мінімального корпоративного податку за ставкою 15%, який країни можуть використати для захисту податкових баз (правила GloBE).