Чемпіонат Світу з воднолижного спорту - 2019 до 21 року: Українська сенсація

Чемпіонат Світу з воднолижного спорту - 2019  до 21 року:  Українська сенсація
229335 ПЕРЕГЛЯДІВ

Данило Фільченко з України (м. Дніпро, клуб «Сентоза») знов  став чемпіоном світу до 21 року: на його рахунку золото в фігурному катанні  і  2 срібла - в стрибках з трампліну і багатоборстві. Алекс Самойлов завоював бронзові медалі у фігурному катанні та багатоборстві. Команда України вперше в своїй історії виграла бронзові медалі чемпіонату світу в командному заліку, обійшовши «законодавців мод» у  воднолижному  спорті - збірну США. Чемпіонат проходив 4-7 липня в Канаді за участю більше 80 молодих майстрів з 21 країни.

До складу команди України входили: двічі чемпіон світу до 21 року (2017), віце-чемпіон Masters в фігурному катанні, неодноразовий чемпіон Європи серед юнаків, юніорів та молоді Данило Фільченко; двічі чемпіон світу до 17 років, неодноразовий чемпіон Європи серед юнаків та юніорів Олександр Самойлов; призер чемпіонату світу до 17 років, чемпіонка і призер юнацьких і юніорських чемпіонатів Європи Станіслава Просвєтова;  наймолодший учасник команди Дамір Филаретов,  лідер європейського рейтингу до 14 років.

На жаль, через   травму  і  операції  не змогла виступити в складі команди одна з її лідерів, віце-чемпіонка світу до 17 років і двічі рекордсменка Європи в стрибках з трампліну (до 14 і 17 років) Софія Максименкова. «Буду вболівати за вас, хлопці, з дому, - підтримувала вона товаришів по команді. – «Кілька безсонних ночей, щоб подивитися прямий ефір. Я знаю, що ви кращі. Вперед, Україно !!!».

Чотири дні в Канаді були насичені яскравими враженнями, напруженої спортивної  (і не тільки) боротьбою і новими високими досягненнями. Для кожного з українських спортсменів. Всі четверо стали учасниками фіналів світового чемпіонату - стовідсоткове попадання в ціль, що підтверджує високий рівень підготовки спортсменів і тренерської роботи. Це школа, яка склалася в Дніпрі на наших очах, буквально за останнє десятиліття. Президенту Федерації водних лиж і вейкборда України Олексію Мартинову, вдалося  відродження українських водних лиж на новому – світовому ! - рівні, є чим пишатися: українські воднолижники вміють кататися, вміють боротися, вміють перемагати.

Перше коло: розклад сил.

Данило Фільченко в першому колі фігурного катання впав на другий полудистанціі  і вийшов у фінал тільки четвертим - 8270 (при 11510 очках  у мексиканця Патрісіо Фонте - новий світовий рекорд для юніорів). Не задався і слалом - 4,50 / 58 / 12.00, на трасу, без половини буя, нижче власного і національного рекорду України, який встановив навесні цього року в США. Ці невдачі першого дня, проте не вибили лідера української команди з сідла: вранці другого дня з найкращим стрибком на 63,7 м він виграв перше коло трампліну.

Алекс Самойлов пройшов перше коло фігур дуже гідно - всього 10 очок не добрав до особистого рекорду, встановленого місяць тому на Меморіалі Миколи Генова в Новополоцьку: 10110 (третій результат, після Патрісіо Фонте і Джоеля Поланда). Спортсмени прекрасно знають, як складно на турнірах найвищого рівня показати навіть свій результат, перевершити його - на межі можливого. Те, що зробив Алекс в двох інших видах, інакше, як фантастичним, не назвеш. У слаломі він вперше вийшов на фал 11.25 м і подолав 3 буя - майже траса (без буя) в плюсі ​​до колишнього особистого досягнення і всього одне очко до національного рекорду України!  Буквально один крок залишився 17- річному спортсменові до фіналу, і це в слаломі, де конкуренція висока, як ні в одному з видів!  Стрибки з трампліна потрясли уболівальників ще більше: Алекс летить на 61,3 м, додаючи до особистого рекорду відразу 5,3 м! Обходить найсильніших стрибунів, в тому числі тих, хто вже стрибає з трампліну 180 см (українці поки залишаються на 165), - другий результат, слідом за Данилом Фільченко. «Sensation!» - не втомлюються повторювати коментатори.

Станіслава Просвєтова в фігурному катанні пропускає вперед тільки двох рекордсменок світу - Анну Гей з США і Нейлі Росс з Канади, а також чемпіонку світу серед юніорів та чемпіонку 2019 Junior Masters в постатях Кеннеді Хенсен (США). 6090 - це четвертий результат у жінок. У слаломі, на жаль, зупиняється на 12 метрах (2,5 буя при особистому рекорді 1,00 / 55 / 11.25) - від фіналу, звичайно, далеко. А ось на трампліні ставить особистий рекорд - 42 м, і це її другий фінал!

Дебютант і наймолодший учасник чемпіонату світу в Канаді (не тільки команди) Дамір Філаретов обходить багатьох куди більш досвідчених і старших за віком суперників і також потрапляє у фінал фігур - 7010, близько до особистому рекорду, десятка найсильніших!  Трасу він додає до особистого рекорду в слаломі, при тому, що вперше випробував «дорослу» швидкість катера 58 км / год лише рік тому, набравши в кращому проходженні 3 очка на 13-метровому фалі.

Тепер у нього 3 . 12 ! У стрибках з трампліну Дамір місяць тому вперше вийшов за 40-метрову позначку - 40,1 м. У Канаді він відлітає на 43,5 м! Значні досягнення, хоч і за межами фіналів.

Фінальні старти: радості і тривоги

Спочатку фінали фігурного катання і трампліну були рознесені на два різних дня. Не знаю, що спонукало організаторів зробити суботу пекельним днем ​​для спортсменів, але перше коло трампліну у чоловіків і обидва фінали у жінок і чоловіків вони вирішили провести 6 липня.

Проте в своєму першому фіналі - фігурного катання Станіславі Просвєтовій  вдається підвищити свій результат до 6350 очок і зберегти 4-е місце. Попереду, як і раніше Ганна Гей - 10530, Нейлі Росс - 10350 і Кеннеді Хенсен - 8570. А на трампліні вона знову встановлює особистий рекорд - 43,5 м, ступивши на сходинку вгору, з 9-го на 8-е місце. І це приносить їй топ-6 в багатоборстві, а головне - дуже дорогі в командному заліку очки. Саме після цього виступу Україна виходить на третє місце в командному заліку, випереджаючи американців. Але головні бої ще попереду.

У чоловічому фіналі фігур першим з українців стартує Дамір Филаретов. Дуже хвилюється, звичайно, падає на сальто (і не він один, включаючи фаворита першого кола, світового рекордсмена серед юніорів Пато Фонте) - 6360. Але це топ-9 серед найсильніших молодих майстрів, в неповні 14 років! І 16-е місце в багатоборстві. Дуже непогано.

Данило Фільченко  у фігурах  просто приголомшує міццю свого фінального виступу - дуже складна програма, дуже швидкий темп виконання і практично бездоганна техніка. «Вау!» - тільки й можуть вимовити в два голоси коментатори, які не встигали навіть називати фігури в програмі українського чемпіона. 11520 !  І це не тільки золота медаль чемпіонату світу, не тільки особистий і національний український, а й світовий рекорд у чоловіків до 21 років!  Чинний становить 11470 і належить французу Алексу Потто (встановлений ще в 2011 році).

На старт виходить Алекс Самойлов і відкатує свою програму також в прекрасному темпі, явно покращуючи свій попередній результат. Однак оцінка суддів приголомшує: 9630. Говорячи словами одного з героїв відомого телесеріалу про Шерлока Холмса: «Але, чорт забирай, як ?!».

Українська команда подає протест, судді стверджують, що дві фігури twlbb нібито зроблені «поза часом», і  відхиляють протест. Втрата 960 (майже тисячі!) Очок. І хоча в вигляді це кардинально нічого не змінює (у Алекса в будь-якому випадку бронза, оскільки срібному призеру Джоелю Поланд з Великобританії кінцевий результат, навпаки, підвищили з 10550 до 11030 очок), втрачені дуже важливі очки в багатоборстві та в командному заліку, втрачений і особистий рекорд (10590).

На фінал трампліну українські спортсмени вийшли далеко не в райдужному настрої, не тільки виснажені фізично, а й у великому психологічній напрузі, що  звичайно  не могло не зіграти свою роль.

Данило Фільченко в кращому стрибку летить на 61,9 м (нагадаємо, що його особистий рекорд, що перевищує офіційний рекорд світу до 21 року, становить 69,3 м) - срібло. Ніби обмінялися місцями з Джоелем Поландом, який стає чемпіоном, стрибаючи з максимальної висоти трампліна 180 см, - 65,7 м.

Алекс Самойлов бореться до кінця і виходить за 59-метрову позначку - 59,1 м в кращому стрибку (3,1 м в плюсі ​​на краще торішнього результату), але це на 2,2 м нижче його ранкового рекорду. Топ-7 у вигляді. І стає зрозумілим розклад сил в багатоборстві: Джоель Поланд - золото, Данило Фільченко - срібло, Олександр Самойлов - бронза.

Дві бронзові медалі світового гідності в особистому заліку це, звичайно, прекрасно - багато воднолижники мріють і про одну. Але не будемо забувати: несправедливість жалить душі дуже боляче, в молодому віці особливо боляче. Не кажучи вже про переживання за команду: після слалому, де Джоель Поланд виграє, різко поліпшуючи результат - 1,00 / 58 / 10.25, збірна США знову випереджає українців, і вони не можуть не розуміти - це ціна не зарахованих очок у фіналі фігур.

Алекс виставляє в мережу відео свого виступу, що підтверджує за хронометражем: всі фігури зроблені в відведений за правилами змагань час. Воднолижники з різних країн обурюються. Ron Goodman: «This is bad. How many points were you robbed? And yes ROBBED!»      («Це погано. На скільки очок вас пограбували? І так, ПОГРАБУВАЛИ! »).  Alex King: «Both seem in time to me» ... ( «Обидві полудістанціі в часі, мені здається ...). Саша Гібінскі: «Алекс, ти дуже крутий! Офігенна полудістанція. Співпереживаю».  І так 25 переписів  на різних сторінках і ресурсах.

Громадська підтримка справа, звичайно, важлива, але  думаю  навряд чи вона вплинула б на суддів. Президенту української воднолижної федерації Олексію Георгійовичу Мартинову довелося вийти на рівень президента Міжнародної федерації водних лиж і вейкборда і технічного комітету IWWF,  щоб суддівське рішення було нарешті змінено. 10590 очок (новий особистий рекорд !) Визнані справжньою оцінкою фінального виступу Олександра Самойлова, бронзового призера чемпіонату світу до 21 року в фігурному катанні.

І команда України вперше в своїй історії виграє бронзові медалі в загальному заліку, обійшовши - всього на 8 очок! - збірну США!  Це надзвичайно справедливо: всі четверо українських спортсменів боролися дуже гідно, і всі вони тепер повертаються додому з медалями!

Вітаємо команду, її першого старшого тренера Максима Семавіна і нинішнього старшого тренера Юрія Єремєєва, прославлену Наталію Берднікову, яка виступила наставником Данила Фільченка в США, воднолижну федерацію України та її президента Олексія Мартинова, колектив клубу «Сентоза», рідних і близьких спортсменів, всіх уболівальників, хто в ці дні підтримував чудових українських майстрів! Ще один історичний рубіж взято - Україна, вперед!

 

Захоплюючись майстрами-спортсменами, не можу не висловити ще раз захоплення твердою позицією президента воднолижною федерації України Олексія Мартинова, який зумів перевести спірне питання на вищий рівень і захистити не тільки інтереси команди, а й справедливість. Справедливий результат можна відстояти, і те, що спортсмени це побачили, напевно, не менш важливо, ніж бронзові медалі команди.

Автор: Віра Федорова

Автор: МБФС