Електронно про електроенергію
Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія надала жителям своєї області можливість виконувати всі дії щодо сплати спожитої електроенергії не виходячи з дому. Наявність зручних дистанційних каналів обслуговування як ніколи актуальна під час епідеміологічної ситуації в країні.
Сьогодні жоден житель міста не уявляє свого життя без електричної енергії. Вона є вірним супутником у побуті та при роботі. В епоху інтернету важливо мати змогу швидко розібратися з будь-яким питанням онлайн. «Кіровоградська обласна ЕК» пішла назустріч своїм клієнтам і спростила необхідні процедури. Тепер передача документів можлива в цифровому вигляді з додатку «Дія» через QR-код й не потребує паперових оригіналів. Споживачам буде достатньо просканувати свій паспорт та картку платників податків. Вони автоматично будуть надіслані на електронну пошту «Кіровоградської обласної ЕК» після підтвердження. Окрім цього, для більшої зручності компанія розширила шляхи отримання доступу до свого особового рахунку. Звичайно, особистий кабінет на їх офіційному сайті та мобільний додаток «КОЕК Мобайл» стабільно працюють весь цей час. Проте не можна заперечувати, що знайдуться ті, кому буде слушніше скористатися допомогою спеціально створеного КОЕК БОТа в Viber чи Telegram. Він оснащений функціями передачі показників та оплати за спожиту електроенергію.
«Кіровоградська обласна ЕК» сподівається, що врахувавши та втіливши у життя потреби своїх клієнтів у дистанційних каналах обслуговування, вона покращить свою комунікацію зі споживачами електроенергії. Це потрібно, бо певна кількість громадян, наприклад, так і залишаються необізнаними в необхідності не просто оплатити за показниками лічильників свою спожиту електроенергію у банківському додатку, а й передати ці показники безпосередньо оператору системи розподілу. Компанія активно веде свої соціальні мережі, через які нагадує про планові відключення мережі, підвищення цін та сплату рахунків для уникнення заборгованостей.
З вересня 2021 значно зросла закупівельна ціна на ринку електроенергії України. Спочатку це торкнулося лише цін для бізнесу, проте з жовтня питання стало актуальним й для звичайних користувачів. Велика нестача вугілля, як найважливішого енергетичного ресурсу, сприяє створенню кризи по всьому світу. Близько 60% усієї електроенергії виробляється саме на вугільних електростанціях. Карантинні обмеження сприяли раптовому додатковому попиту від великих країн після відновлення економічного зростання. Значну роль у світовому піднятті цін на енергоносії відіграє Китай, який першим вийшов з карантину та розпочав у великих обсягах купувати вугілля, нафту та газ. В Україні зараз спостерігається ситуація перевищення попиту над пропозицією. Більшу частину вугілля, а саме 75%, видобуває енергетичний холдинг ДТЕК, проте близько 30% від загального виробництва використовуються для постачання населенню за пільговими цінами й не беруть участі в ринку.
ПрАТ «Кіровоградобленерго», від якого і була відокремлена «Кіровоградська обласна ЕК», пропонує скоротити витрати на електроенергію завдяки використанню двозонних «розумних» лічильників. Нове обладнання дасть змогу своїм споживачам отримувати більш точні показники, а також їх дистанційну передачу. Так Кіровоградська область покращує свою інфраструктуру за допомогою впровадження сучасного обладнання та пошуку нових шляхів комунікації.