Вишневий реквієм під диригування Юнчица
293217 ПЕРЕГЛЯДІВ
Що таке ритуальний бізнес та про те як він розподілився в Україні, вже багато було написано та знято відео-сюжетів. Як що взяти до уваги останні широкі обговорення цієї теми, то напевно можна згадати про похоронну компанію з Києва — «Петро Великий», яка практично монополізувала ринок ритуальних послуг у столиці. На що ще у далекому 2010 році відреагувало Київське відділення АМКУ звинуватив КМДА в тому, що вона створила привілейовані умови для ритуальної служби «Петро Великий». Але протягом останніх десяти років, як всім відомо ні чого не змінилося. І це стосується не тільки столиці.
Усім не є секретом чи новиною що первинними учасниками на цьому ринку є комунальні ритуальні служби, які є спеціалізованими комунальними підприємства і створюються місцевими органами самоврядування, які не тільки надають похоронні послуги, але і впливати на діяльність їх прямих конкурентів — приватних компаній та підприємців, аж до повного закриття для них ринку. Згідно із законодавством родичі померлого мають повну свободу вибору компанії яка надає ритуальні послуги, але органи місцевого самоврядування або комунальна ритуальна служба повинні укласти договір з такою компанією. А як ми маємо інформацію, яка підтверджується представниками Антимонопольного комітету України, допуск на ринок з боку комунальних підприємств здійснюється с порушеннями.
Ще декілька років тому Мінрегіоном вже був розроблений законопроект, яким пропонувалось забрати у комунальних підприємств повноваження допуску інших гравців на ринок і утримання кладовищ. Крім того, в АМКУ мали намір прописати в законопроекті конкретні вимоги до суб’єктів господарювання, які хочуть надавати ритуальні послуги, адже чинне законодавство фактично їх не містить. Приймати ж рішення про допуск на ринок, ґрунтуючись на встановлених критеріях та визначати цінову стелю, будуть органи місцевого самоврядування, а комунальні ритуальні служби стануть рівними гравцями ринку.
А що на даний час змінилося? А ні чого. Навіть якщо комунальні служби ритуальних послуг стануть рівними гравцями ринку, про чесну конкуренцію говорити не доводиться. Ви запитаєте чому, а тому що вперш за все це корупція та зловживання владою в особистих цілях у кабінетах місцевих органів самоврядування. Це пов’язано з тим що до влади проникають персонажі, які у подальшому використовують її для лобіювання певних комерційних проектів, від котрих вони набувають зиск, чи більш того створюючи конфлікт інтересів розвивають свій бізнес.
Так у цьому ми зможемо освідчитися на прикладі діяльності ритуальних підприємств у місті Вишневе на Київщині. Отже ще не в такому далекому минулому, діючий депутат Міської районної ради міста Вишневе Андрій Юнчиц, який здобув собі крісло обранця від Радикальної партії Олега Ляшка на останніх виборах. Доречи Юнчиц йшов до статусу депутата наполегливо і з партією Регіонів і з Європейською солідарністю. А з початку Андрій Юнчиц займався підприємницькою діяльністю як фізична особа підприємець до 2017 року, а основним видом його діяльності було «Організація поховань та надання пов’язаних з ними послуг», про що маємо, відповідні записи у Держреєстрах.
Підприємницька діяльність вельми шановного депутата, закінчилась ув’язку з вдалим переміщенням на керівну посаду у Комунальне підприємство «Управління комунального господарства» при Вишневій міській раді, начальником Дільниці ритуальних послуг. Як вже ми звертали увагу, комунальні підприємства по наданню ритуальних послуг, не тільки їх надають, а також контролюють ринок надання цих послуг.
Всі розуміють, а також це підтверджується офіційними даними, дохід працівників та керівників комунальних підприємств виглядає дуже скромно. Зрозуміло, що Андрій Юнчиц, з самого початку дуже не розраховував на винагороду від комунального бюджету, який звик до відповідного заробітку та як наслідок гідного рівня життя.
Так розуміючи можливості займаної посади, він налагодив тісні вмотивовані відносини, зі старим товаришем- колегою по ритуальному бізнесу Олександром Петроченковим, який на цьому ринку, знаходився вже майже півтора десятки років.
З цього моменту робочі відносини між Юнчицом та Петроченковим міцніли. Так після телефонного повідомлення чи інше, про смерть людини до поліції чи швидкої медичної допомоги, першими на порозі сумуючих родичів померлого, почали з’являтися представники Петроченкова, представляючись робітниками комунального підприємства з надання послуг з поховання. Авжеж у разі бажання родичів пересвідчитись за телефоном повноваженнями чеснот що з’явилися, отримували позитивні відповіді. Зрозуміло, що інформація відносно померлих завчасно з’являлася у Петроченкова з закритих баз даних, з порушенням конфіденційності та службових повноважень, куди її додавала диспетчерська служба швидкої допомоги чи Нацполіції, Така інформація, на прикладі скріншоту Автоматизованого Робочого Місця Оперативного Робітника (АРМОР), надходила у вигляді повідомлення на номер телефону ритуальному агенту. Який у свою чергу швидко нею користувався.
Бізнес Петроченкова розвивався та доходи збільшувалися, що також відображалося і на статках начальника Дільниці ритуальних послуг КП «Управління комунального господарства» Андрія Юнчица.
Працююча схема, була все ж не досконала, у будь-який час, втратити посаду керівника «маленької» Дільниці вірогідність мала бути, що призвело-б до втрати інструментів впливу та контролю щодо клієнтів.
Так у 2020 році Андрій Юнчиц балотується на виборах до Міської ради Вишневого, від радикальної партії Олега Ляшка, за результатами стає обранцем міста, що авжеж дає йому певні можливості.
Після розподілу «сфер впливу» у міськраді Вишневого, з погодження міського голови Іллі Дікова, Андрій Юнчиц займає посаду голови Комісії з питань соціально-економічного розвитку, промислової політики та підприємницької діяльності, інвестиційної діяльності та інформаційних технологій.
Зрозуміло, що контролюючи підприємницьку діяльність та інформаційні технології, Андрій Юнчиц стає фігурою яка може легко впливати на монополію ритуального ринку у місті, не хвилюючись найближчі роки за втрату контролю.
А в цей час бізнес Олександра Петроченкова міцніє та набирає оборотів. Представники його підприємства не соромляться в оцінках фінансових можливостей скорбуючих клієнтів. Так за оформлення документів, транспорт та супутні товари і послуги, що у середньому вартують 10 тис. гривень, чесноти за них малюють рахунки що перевищують цю цифру у два а то й у три рази.
Ну це і зрозуміло, відпочинки на карибському узбережжі Домініканської республіки, коштують не дешево, а Андрій Юнчиц дуже полюбляє такий відпочинок. Доречи, з перевірених джерел нам стало відомо, що «кришування» чиновниками місцевого самоврядування, ритуального бізнесу в українських містах коштує традиційно 50% від контрольованого прибутку, що яскраво відображається на статках та способі життя цих чиновників.
На останок треба звернути увагу чинного міського голови міста Вишневе Іллі Дікова, на його оточення. Якщо сьогодні він не почне виконувати свої передвиборчі обіцянки, щодо ліквідації корупції у місті та безпосередньо у депутатських лавах, у його виборцях найближчим часом можуть виникнути обґрунтовані сумніви у довірі до нього.
А корупція повинна спочивати з миром. Амінь.
Редакція не несе відповідальності за зміст опублікованих повідомлень інформаційних агентств та реклами і може публікувати статті, не поділяючи точку зору автора.
По всіх питаннях щодо опублікованого матеріалу звертайтесь на електронну пошту: politica.chat@gmail.com