Росія окупувала 100 000 квадратних кілометрів українського моря

Росія окупувала 100 000 квадратних кілометрів українського моря
46939 ПЕРЕГЛЯДІВ


Російська Федерація заявила, що перекриє частини акваторії Чорного моря у напрямку до Керченського проливу для військових кораблів та державних судів інших країн, таке обмеження ввійде в силу з 24 квітня по 31 жовтня. Причиною за словами Росії є військові вчення.


В українському Міністерстві закордонних справ заявили про «узурпацію суверенних прав України як прибережної держави». США висловили стурбованість планами Росії, йдеться в заяві представника Держдепартаменту США Неда Прайса.
Постає логічне запитання: для чого? Для чого на 6 місяців закривати вхід до Азова? Своїми міркуваннями з цього приводу поділився директор українського інституту морського права та безпеки - Устименко Богдан. Він вважає, що такими діями Російська Федерація намагається легалізувати окупацію украінських просторі,для того, щоб за цей час усі звиклися з тим, що Росія керує у цих просторах. А також, це певна перевірка на реакцію, як інші реагуватимуть на таке перекриття вільного судноплавства.


На разі, окуповано 100 000 зі 137 000 квадратних кілометрів. Азовське та частина Чорного моря окуповані. Україна контролює лише акваторії Бердянського та Маріупольського портів. Це порушення принціпів свободи суходонства, а також варто нагадати, що у 2003 році Росія гарантувала за договором про спільне використання акваторії Азовського моря та Керчинського проливу, що українські судна, будь-якого призначення, можуть спокійно використовувати акваторію. Виходячи з цього, Устименко Богдан запропонував визнати не дійсним Азовський договір між Україною та Росією, цей договір можна визначити нікчемним, оскільки був укладений під загрозою сили. Нагадаємо, що договір у 2003 році був укладений, коли Російська Федерація уперше становила загрозу межам України. Наступним кроком є прийняття закону про територіальні води та визначити координати морської границі між Україною та Росією. Також, необхідно заборонити у водах України суходонства навколо Криму. І останнє - Україні необхідно прийняти стратегію морської безпеки, адже наша держава вже 30 років існує без такого документа.