ФІКТИВНІ ШЛЮБИ, КРИМІНАЛІТЕТ ТА НІГЕРІЙСЬКІ “ФУТБОЛІСТИ”

ФІКТИВНІ ШЛЮБИ, КРИМІНАЛІТЕТ ТА НІГЕРІЙСЬКІ “ФУТБОЛІСТИ”
9845 ПЕРЕГЛЯДІВ

Витончену та вишукану схему із переправки нелегалів до Європи придумав громадянин В’єтнаму. Він організував незаконне переправлення осіб через державний кордон України, шляхом оформлення фіктивного шлюбу з громадянками України. Метою була імміграції іноземців до України та отримання посвідок на проживання на території нашої держави.

Схема працює так. В’єтнамець підшуковував своїх земляків, які хотіли нелегально втрапити до Європи. Вони приїздили до Одеси. Далі в’єтнамець мав знайомих молодих жінок. Він платив їм “гонорар” за фіктивний шлюб із іноземцями. Після того, особисто супроводжував “молодят” до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області.

Іноземець одружувався із українкою. Хоча до цього, не були знайомими та не вели спільне господарство. В принципі, як і в майбутньому.

Українка отримувала свої гроші і продовжувала жити своїм попереднім життям.

Далі починався наступний етап схеми. Організатор особисто супроводжував новоспеченого “молодого” до Управління у справах іноземців та осіб без громадянства Головного управління ДМС в Одеській області. Тут на підставі фіктивного свідоцтва про шлюб, відповідно до наказу МВС України від 15.03.2013 № 681 «Про затвердження Тимчасового порядку розгляду заяв для оформлення посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання», визначивши підставою для оформлення посвідки на тимчасове проживання - возз`єднання сім`ї з громадянином України, іноземець отримував посвідку на тимчасове проживання.

Така посвідка надавала йому можливість безперешкодного перетину державного кордону України. І в’єтнамець спокійнісінько собі поїхав до Європи.

Ну і третій етап схеми — іноземець повертався до України через деякий час. Разом із організатором вони знову навідувалися до Управління у справах іноземців та осіб без громадянства Головного управління ДМС в Одеській області.

Маючи документи про фіктивний шлюб, а також посвідку на тимчасове проживання, відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 15.04.2018 року № 321 «Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на постійне проживання», в’єтнамці оформляли уже посвідку на постійне проживання.

Вуаля. На кордоні надаєш паспорт громадянина В’єтнаму, посвідку на постійне проживання, та маєш безвізовий в’їзд до ЄС.

МОРЕМ ДО ОМРІЯНОЇ ЄВРОПИ

(відео ДПСУ)

А тим нелегалам, які не мають багато часу та знайомств по фіктивних шлюбах - доводиться намагатися потрапити до Європи “дідівськими методами”.

Двоє незаконних мігрантів із Сирії не надто переймалися витонченістю схем переправки до ЄС. Для початку вони вирішили незаконно допливти до України. А потім горами та лісами перейти до Європи.

Сирійці заплатили по 6 тисяч доларів. За дорогу. І заховалися в автомобільному причепі вантажівки на палубі теплохода. Пливли нелегали із турецького порту Дериндже.

Тільки теплохід причалив у Чорноморському морському порту, безквиткові пасажири прорізали тент причепу та намагалися пробратися на берег.

Теплохід — це чималий автомобілевоз Mediterranean Seа. Судно перевозило до України більше 2770 вантажівок. Тож не дивно, що сирійцям вдалося заховатися серед такої кількості авто.

КОНТРРОЗВІДКА СБУ НА ВАРТІ КОРДОНУ

Як повідомили 15 березня у Службі Безпеки України, на Закарпатті контррозвідка СБУ заблокувала канал незаконного переправлення та легалізації росіян за кордоном.

Контррозвідники Служби безпеки України на Закарпатті заблокували канал незаконного переправлення громадян Росії до країн ЄС, Великої Британії та США.

Оперативники спецслужби встановили, що протиправну діяльність організував мешканець Берегівського району області. Він сприяв іноземцям, зокрема росіянам, в отриманні на фіктивних підставах громадянства Угорщини для подальшого безвізового в’їзду до 162 країн світу, включаючи США та Велику Британію.

Організатор схеми забезпечував підроблення документів, які доводили наявність необхідних підстав.

Оформлення документів, що підтверджували набуття громадянства та отримання дозволу для виїзду за кордон, проводилося фігурантом через дипломатичні представництва Угорщини у деяких країнах Європейського Союзу.

За відповідні «послуги» фігурант отримував від замовника 25-30 тис. євро. Серед «клієнтів» оборудки були представники криміналітету та організованих злочинних угруповань.

Довідка:

Однією з умов отримання громадянства є наявність у кандидата родинного коріння на території Закарпатської області у період її перебування у складі Австро-Угорщини до 1918 року та у складі Королівства Угорщина у 1939-1944 роках.

ПІДПІЛЬНА ТИПОГРАФІЯ

(фото СБУ)

Минулого місяця Служба безпеки України професійно спрацювала і на Житомирщині.

Як повідомили у спецслужбі, СБУ заблокувала на Житомирщині діяльність організованого угруповання, яке забезпечувало іноземців фальшивими документами для виїзду до ЄС. Серед клієнтів зловмисників були нелегали з країн з підвищеною терористичною загрозою.

Учасники групи виготовляли у підпільній типографії підроблені паспорти громадян України для виїзду за кордон.

Своїм клієнтам зловмисники також пропонували «супровід» під час оформлення документів для виїзду за кордон у підрозділах Державної міграційної служби регіону.

Правоохоронці затримали організатора групи в одному з місцевих відділень Державної міграційної служби під час спроби оформлення для клієнта «закордонних» документів.

“ФУТБОЛЬНА ЗБІРНА” НІГЕРІЇ

(фото ДПСУ)

І на закінчення — трішки гумору. Аже ця історія могла б перемогти у будь якому хіт-параді веселих розповідей про нелегалів.

Подія трапилася ще у 2015 році. Однак українські прикордонники досі із неї підсміюються.

У Бориспільський аеропорт, рейсом із Стамбула, прилетіло 12 нігерійців. На паспортному контролі, мило посміхаючись, вони почали доводити, що є... футбольною командою. Розповіли, що прилетіли на спортивний турнір, що відбудеться на Закарпатті. Тож прямують туди.

Можливо, нігерійців б пропустили до України. Але “футболісти” не мали жодного фінансового забезпечення для перебування в країні. Ані бронювань готелів, ані квитків на транспорт, ані грошей.

Тому прикордонники почали перевіряти інформацію. І з’ясувалося, що жодних турнірів та змагань по футболу, найближчим часом на Закарпатті не планується.

Та жодна зі спорт баз дванадцятьох нігерійців не чекає.

Посадили нігерійських “футболістів” на зворотній рейс. Та відправили назад до Стамбула.

"Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" у межах проєкту «Серія антикорупційних журналістських розслідувань - Шлях до Європи. Як злочинці та терористи з Африки та Азії - незаконно - потрапляють до Європейського Союзу - за маршрутом Росія - Білорусь - Україна». Матеріал відображає позицію авторів і не обов'язково збігається з позицією Міжнародного фонду "Відродження".

detectives.org.ua

Теги: фіктивний шлюб,нігерійці,нелагали , переправлення людей через український кордон,кордон,прикордонники,Міжнародний фонд Відродження,фиктивный брак,фиктивные браки,Украина,Україна,СБУ , СБ Украины, СБ України, Служба Безпеки України,Служба безпеки,Служба безопасности,Служба безопасности Украины,Житомирщина,Житомирська область,Державна міграційна служба,Державна міграційна служба України,ДМС,ДМСУ
Автор: wikibazacom