Креми на крові: хто з косметичних брендів продовжує працювати в росії на тлі війни

Креми на крові: хто з косметичних брендів продовжує працювати в росії на тлі війни
353044 ПЕРЕГЛЯДІВ

Гроші не пахнуть? Попри численні воєнні злочини Кремля та загальний осуд російського вторгнення в Україну, окремі представники великого міжнародного бізнесу досі не розірвали комерційні зв'язки з державою-агресоркою. Зокрема, з величезного російського ринку не поспішають виходити топові б'юті-компанії.

Хто з косметичних брендів продовжує забезпечувати росіянок засобами догляду й тим самим поповнювати оборонний бюджет путіна? Журналістка "СтопКору" Діана Ловська представила антирейтинг.

І перше місце посідає всесвітньо відома косметична компанія Mary Kay.

Представники цього бренду американського походження й досі не зробили офіційної заяви щодо війни росії проти України. Однак вчинки говорять самі за себе: компанія працює в рф, сплачує там податки, а задоволені росіянки пишуть відгуки на нову продукцію бренду.

У соцмережах української філії Mary Kay час від часу з’являються пости в синьо-жовтих кольорах, однак навіть там немає жодної згадки про війну. Рік тому вони називали вторгнення росії в Україну "непростим часом для нашої країни".

На другій позиції ще одна мережева компанія – шведська Oriflame.

У березні минулого року менеджмент компанії заявив, що бренд скорочує операції в росії, призупиняє інвестиції, маркетинг, навчання та інші заходи. Також Oriflame перестала продавати товари онлайн кінцевим споживачам в рф.

Однак насправді повністю з країни-агресорки шведська компанія так і не вийшла. А цьогоріч ще й оскандалилась: сайт російської філії пропонував замовити подарунки "захисникам" рф до 23 лютого!

І нарешті, третю позицію займає найбільший у світі виробник косметики – L’Oreal.

"Дочками" цієї компанії є всім відомі б'юті-бренди L'Orеal Paris, Garnier, Maybelline New York, Lancome, Vichy та інші. Компанія начебто припинила продаж в рф продукції більшості своїх торгових марок, але залишила товари першої необхідності. Які саме – невідомо.

Звісно, на косметичному ринку є й позитивні приклади. Зокрема, Lamel – британський бренд косметики, який заснувала українка Наталія Яроменко. У жовтні минулого року, коли горів Кримський міст, у соцмережах компанія привітала підписників з "днем бавовни" та опублікувала підбірку мейків для святкування.

У рф на такий сміливий крок відреагували миттєво: найбільші російські магазини косметики вивели зі свого асортименту товари бренду, а саму компанію визнали спонсоркою тероризму. Хоча Lamel стверджує, що співпрацю вони припинили ще на початку повномасштабного вторгнення

Утім, на жаль, переважна більшість великих косметичних компаній ніяк не відреагувала на війну в Україні та не зробила жодних заяв. Хоча знайти прямі докази їхньої діяльності в рф – складно. Тож ми продовжимо моніторити ринок і виявляти прихованих спонсорів російської агресії.

stopcor.org

Теги: L’Oreal,Oriflame,Mary Kay,Крем