Незаконне поводження зі зброєю: проти Арестовича можуть відкрити справу через заволодіння гранатометом

Незаконне поводження зі зброєю: проти Арестовича можуть відкрити справу через заволодіння гранатометом
65706 ПЕРЕГЛЯДІВ

Язик мій – ворог мій? Звільнений з ОП Олексій Арестович може стати фігурантом кримінального провадження. Усе – через незаконне заволодіння вогнепальною зброєю на початку повномасштабного вторгнення: про цей факт сам ексрадник публічно розповідав пресі.

Про цей факт нагадав військовий аналітик, співголова ГІ "Права справа" Дмитро Снєгирьов, який ініціює подання відповідної заяви про злочин до ГПУ.

За його словами, Генпрокуратура України може відкрити стосовно Арестовича кримінальне провадження на підставі з відкритих джерел. Так, з матеріалів інтерв'ю експосадовця, яке він дав Гордону ще обіймаючи посаду радника Офісу Президента, стало відомо, що в період часу з 24 по 28 лютого 2022 року Олексій Арестович незаконно заволодів вогнепальною зброєю – гранатометом.

Вказані події, якщо вірити Арестовичу, відбувались на тлі битви за Гостомель та активної діяльності російських ДРГ у центральних районах Києва, зокрема в урядовому кварталі.

"Я взагалі не боявся. Це драматургійно, можливо, звучить, але у мене було одне бажання: я хотів застрелити російську одиницю бронетехніки, щоб не марно померти. Тому що той, хто застрілив, у Вальгаллу потрапляє. Я спер гранатомет. Там їх багато лежало. Заникав за гардиною і думаю: якщо прийде до офісу, то моя задача – один "Тигр", один БТР, одна БМД, але вже перед смертю", – цитують Арестовича ЗМІ (лексику спікера збережено).

Конкретні обставини заволодіння зброєю наразі невідомі, як невідоме й нинішнє місце перебування викраденої Арестовичем зброї.

"На мій погляд, у діях Арестовича О.М. маються ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 263 КК України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). Беручи до уваги обставини неконтрольованого обігу зброї в Україні в період воєнного стану, вважав би необхідним проведення досудового розслідування даних обставин", – коментує ситуацію військовий аналітик, правозахисник Дмитро Снєгирьов.

Зауважимо, санкція статті 263 ККУ стосовно носіння, зберігання, придбання, передачі чи збуту вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу передбачає позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Нагадаємо, Олексій Арестович називав себе "позаштатним" радником голови Офісу президента. На думку Снєгирьова, біографія чиновника має ознаки "легендування" спецслужбами.

Джерело

Теги: Незаконне поводження зі зброєю,зброя,Арестович,Алексей Арестович Википедия,Арестович Википедия,проти Арестовича можуть відкрити справу через заволодіння гранатометом,проти Арестовича можуть відкрити справу ,справа проти Арестовича ,гранатомет,ОП,ОПУ,Офіс Президента, Офіс Президента України,Україна,ГПУ,Генпрокуратура України,Генпрокуратура ,Дмитро Снєгирьов,Снєгирьов,Гостомель,Київ,російські ДРГ,ДРГ,Олексій Арестович,Олексій Арестович Вікіпедія,Арестович Вікіпедія
Автор: wikibazacom