Чи змінять снаряди КНДР хід війни?..

Чи змінять снаряди КНДР хід війни?..
299887 ПЕРЕГЛЯДІВ

Розмах на рубль, удар – на копійку? КНДР, вочевидь, відправляє боєприпаси до росії – путін знайшов ще одного союзника в обличчі північнокорейського диктатора. Та чи відіграють ці постачання суттєву роль у загостренні війни в Україні? І чому рф взагалі змушена вдаватись до сторонньої допомоги зі снарядами?

Сполучені Штати підозрюють Північну Корею у прихованому постачанні рф значної кількості артилерійських снарядів для використання у війні в Україні. Водночас формально пунктом призначення значаться країни Середньої Азії чи Північної Африки. Про це днями повідомили CNN з посиланням на джерела в Пентагоні.

США підозрюють Північну Корею у таємному постачанні боєприпасів до росії

На думку американської розвідки, такі постачання з КНДР поруч із іранськими БПЛА та ракетами є ще свідченням суттєвого виснаження артилерійських арсеналів рф. Але зможуть вони якісно переламати хід війни в Україні для агресора? Якщо Москва дійсно домовилася з Пхеньяном про постачання боєприпасів, це частково вирішить її проблематику з дефіцитом БК. Але – лише частково, вважає військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

 

Так, експерт зазначає, що КНДР має досить велику номенклатуру й запаси боєприпасів до артилерії. Але єдиним залізничним сполученням між Північною Кореєю і росією є міст "Дружби", тобто – лише одна логістична артерія. Крім того, КНДР стикається з наслідками технічної та технологічної деградації, через що транспортна галузь країни не здатна зараз забезпечувати потік ешелонів 24/7. При цьому плече логістики до українських кордонів – величезне.

"Річ у тім, що нинішній дефіцит БК у зоні бойових дій в Україні у російських окупаційних військ виник, не коли боєприпаси почали закінчуватися, цього остаточно ніколи не станеться, а коли почало збільшуватися плече підвезення БК. Зараз основний потік БК йде з Центрального та Східного Військових округів рф – Улан-Уде та Уссурійськ, 6 тисяч км та 10 тис км до кордону України. Власне, північнокорейські боєприпаси долатимуть саме цей шлях – понад 10 тис. км до України. Тобто проблематику з плечем підвезення ці поставки не вирішать", – наголошує аналітик.

Єдиним шляхом залізничного сполучення КНДР та рф залишається проблемний ''Міст дружби''

Коваленко також зауважує, що перший поїзд, який днями прибув до рф з КНДР, мав лише 3 вагони. Однак навіть, якщо взяти середній ешелон на 10 вагонів, він буде здатний перевезти загалом до 500 тонн БК.

"Візьмемо для прикладу снаряд калібру 152 мм. Вони в залежності від типу можуть бути різної ваги, 43 кг або 46 кг і більше. Але, для простоти розуміння та розрахунку візьмемо 50 кг. Тобто один такий ешелон – це приблизно 10 тис пострілів. На сьогоднішній день окупанти на добу здійснюють у середньому 20 тис. пострілів. Тобто ешелон гнатимуть за понад 10 тисяч кілометрів, щоб його потенціал випатрати за пів дня", – коментує оглядач.

Для статистики: аби здійснювати ефективний наступ в Україні, окупанти потребують потенціалу в 50–70 тисяч пострілів на добу. Щоб здійснювати ефективну оборону, цей показник становить для росіян у середньому 30-40 тисяч пострілів на добу.

Нині, за даними "Інфоспротиву", ворог забезпечує можливість лише 20 тисяч пострілів на добу. Тобто не має достатнього потенціалу для здійснення ефективного наступу та оборони.

"Це, як і раніше, вдвічі більше, ніж здійснюємо пострілів артилерії на добу ми, проте ми маємо перевагу за дальністю та точністю. Своєю чергою, надалі кількість пострілів у ворога падатиме", – резюмує Коваленко.

stopcor.org

Теги: КНДР ,Росія, війна в Україні,Північна Корея,путін ,боєприпаси , Агресія росії в Україні