СБУ нейтралізувала ще одну ботоферму у Києві, яка «співпрацювала» з PR-компаніями рф

СБУ нейтралізувала ще одну ботоферму у Києві, яка «співпрацювала» з PR-компаніями рф
342380 ПЕРЕГЛЯДІВ

Кіберфахівці СБУ ліквідували ще одну ботоферму в Києві. Зловмисники створили 3 тисячі фіктивних акаунтів для поширення деструктивного контенту в популярних соціальних мережах.

Свої інформаційні атаки вони використовували для дискредитації міністерств і відомств, правоохоронних структур, військкоматів та Конституційного Суду України.

За даними слідства, до створення ботоферми причетні двоє мешканців столиці, колишні працівники ІТ-галузі. Ділки у власних помешканнях організували процес масової реєстрації та адміністрування фейкових акаунтів у соціальних мережах Instagram та Facebook.

Щоб анонімізувати «облікові записи» ботів та уникнути їх блокування, зловмисники розробили спеціалізований програмно-апаратний комплекс.

Обладнання дозволяло змінювати ІР-адресу при створенні кожного наступного акаунта, імітуючи реєстрацію в соцмережі щоразу іншого реального абонента українських операторів мобільного зв’язку. 

Створені таким чином акаунти віддавали в «оренду». Серед клієнтів ботоферми були PR-компанії рф, які займалися поширенням антиукраїнського контенту.

Зокрема, ці боти «розганяли» змонтовані на замовлення відео- та фотоматеріали, які дискредитували українських політичних діячів та висміювали законодавчі ініціативи.

За результатами обшуку, проведеного за адресою ведення «бізнесу», виявлено та вилучено:

  • комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності;
  • спеціальне програмне забезпечення;
  • серверне обладнання;
  • 35 модемів;
  • майже 500 сім-карток українських мобільних операторів.

За ініціативи СБУ, після проведення експертиз вилучене майно планується передати до управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) для реалізації та наповнення держбюджету.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру одному з організаторів протиправної діяльності за ч. 1 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж).

Триває слідство для виявлення та притягнення до відповідальності усіх причетних осіб.

Викриття зловмисників проводили співробітники Головного управління СБУ у м. Київ та Київській області за процесуального керівництва Святошинської окружної прокуратури.

Нагадаємо, що з початку 2022 року кіберфахівці Служби безпеки України знешкодили 35 ботоферм, у тому числі викрито мільйонну ботоферму, організовану політтехнологом-громадянином рф, яка використовувалася не лише окремими політичними силами в нашій державі, а й російськими спецслужбами.

ssu.gov.ua

Теги: СБУ , Служба Безпеки України,ботоферма,PR-компанія