Сервісна послуга «SMS-Маяк» - один із методів захисту від рейдерів
205581 ПЕРЕГЛЯДІВ
Послуга SMS-Маяк реалізується в рамках пілотного проєкту Міністерства юстиції і дозволяє попередити злочинні наміри щодо проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно сторонніх осіб.
При цьому необхідно дотримуватися кількох умов, адже сервісна послуга надається виключно:
на платній основі на підставі укладених договорів (інформування про зміни статусу об’єктів нерухомого майна коштуватиме 30 грн./міс. за 1 об’єкт., інформування про початок і перебіг реєстраційної процедури - 300 грн./міс. за 1 об’єкт)
за умови наявності зареєстрованого права власності на окремий індивідуально визначений об’єкт нерухомого майна з присвоєним такому об’єкту реєстраційним номером
за умови використання кваліфікованого електронного підпису, у тому числі з використанням ресурсів комунікаційних мереж мобільного зв’язку («Mobile ID»).
Крім того, сервісна послуга SMS-Маяк дозволяє самостійно контролювати реєстраційні дії, оперативно дізнатися про зміни в реєстрі зручним способом (смс-повідомлення, електронна пошта, особистий кабінет).
"Щоб скористатись послугою «SMS-Маяк» необхідно отримати реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна. Це індивідуальний номер, який присвоюється окремо кожному визначеному об’єкту нерухомого майна при проведенні державної реєстрації права власності на нього вперше, не повторюється на всій території України і залишається незмінним протягом усього часу існування такого об’єкта. Реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна присвоюється державним реєстратором за допомогою Державного реєстру прав", - зазначає Тарас Грень, начальник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів).
Таким чином, власникам об’єктів нерухомого майна, права на які отримані до 01.01.2013 року та оформлені у відповідності до законодавства, яке діяло на момент їх виникнення, для користування послугою СМС інформування необхідно зареєструвати свої права у Державному реєстрі прав.
Щоб отримувати повідомлення на електронну пошту, власнику об’єкта нерухомого майна необхідно здійснити наступне:
У випадку якщо права виникли та оформлені до 01.01.2013 року, відповідно до законодавства, яке діяло на момент їх виникнення, зареєструвати свої права у Державному реєстрі прав у державного реєстратора або нотаріуса. Під час звернення до суб’єкта державної реєстрації чи нотаріуса обов’язково вказати електронну адресу як адресу для зворотного зв’язку;
У випадку якщо права зареєстровані у Державному реєстрі прав, однак, адреса електронної пошти не була надана власником, звернутись до суб’єкта державної реєстрації чи нотаріуса для внесення відповідних змін до відомостей та включити свою електронну адресу до відомостей про право власності (поле “Додаткові відомості”).
Пам’ятайте! Державний реєстратор зобов’язаний невідкладно повідомляти власника об’єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву, а також відповідного користувача, обтяжувача, про подання/отримання заяви на проведення реєстраційних дій.
Ознайомитися з послугою можна за посиланням: https://smsmayak.com.ua