Збірна України з баскетболу вдома поступилася команді Угорщини

259968 ПЕРЕГЛЯДІВ

У драматичному протистоянні на паркеті у Запоріжжі з рахунком 60:62 наша команда програла другий матч кваліфікації до чемпіонату Європи- 2021 збірній Угорщини.

Впродовж майже усіх 40 хвилин на майданчику точилася рівна боротьба. Українці спромоглися виграти стартовий період — 14:10. Перші очки господарі здобули зусиллями центрового іспанської «Барселони» Артема Пустового. Також він був першим у складі української команди, хто закинув у кошик з гри. Надалі інші гравці «синьо-жовтих» підтримали «бігмена» в атаці, намагаючись будувати гру й в захисті.

Оборона стала лейтмотивом 2-го відрізку матчу з боку обох команд. Опоненти здебільшого загрожували один одному у трисекундній зоні. Однак глядачі побачили й ефектні дальні влучення. Не дивлячись на те, що підопічні Айнарса Багатскіса у другому періоді заробили на 2 пункти менше, ніж баскетболісти Стояна Івковіча, перша половина гри завершилася на користь України — 30:28.

Після великої перерви жодному з суперників не вдавалося закріпитися у рахунку, незважаючи на зливу кидків із різних дистанцій в бік обох кілець. Проте 4-й період команда України розпочала у статусі лідера, хоча лише з перевагою в один бал - 48:47.

Заключна чверть підтвердила рівну силу суперників. Як підсумок, доля поєдинку вирішилася в останню мить. За рахунку — 60:60 і за 4 секунди до фінального свистка гості роблять вкидання із-за бічної лінії на стороні майданчика українців. Протиснувши щільний супротив захисника, угорець Роско Аллен ставить крапку у зустрічі, закидаючи 2 очки. За час, що залишився, наші гравці не встигли відігратися.

«Ми випадали з гри на декілька хвилин і в підсумку приймали невірні рішення. Команда не зберігала концентрацію в багатьох ситуаціях. Ми дуже багато мазали з під кошика, на відміну від угорців, які влучали, не бачачи кільця. Виконання установок та стабільність — дуже важливі речі під час гри. Дуже засмучені та спустошені цією поразкою. Хочу подякувати за ці чудові три дні у Запоріжжі. Тут відчувалась неймовірна атмосфера, завдяки нашим фанатам. Це баскетбол, і поразки трапляються, як би це не було прикро», — зізнається головний тренер збірної України з баскетболу Айнарс Багатскіс.

Ця поразка опустила українську команду на другу сходинку турнірної таблиці групи F.

ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ 2021 Чоловіки. Кваліфікація. Група F. 2 тур 23 лютого Запоріжжя. 18:00

Україна – Угорщина 60:62 (14:10, 16:18, 18:19, 12:15 )

Україна: Липовий (2 + 6 підбирань), Герун (12), Пустозвонов (2), Близнюк (8 + 6 підбирань), Бобров (12 + 9 підбирань), Пустовий (12), Лукашов (4 + 7 передач), Крутоус , Петров , Зотов (5), Павлов (3). Угорщина: Войвода (11 + 4 передачі), Бенке (9), Вараді (9), Р. Аллен (10 + 2 блок-шота), Келлер (11 + 5 підбирань + 2 блок-шоти), Сабо, Тот, Ференц (7), Борзиє (4), Перль (5 + 5 підбирань).