Експорт українських товарів зріс на 35%

Експорт українських товарів зріс на 35%
381875 ПЕРЕГЛЯДІВ

Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко зазначила, що українські експортери наростили фізичні обсяги продажів своїх товарів на 35% у першому півріччі 2024 року. У порівнянні із таким само періодом минулого року. Загальний експорт склав 71 млн тонн. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

За 6 місяців експортні угоди принесли $19,5 млрд – так само як і у першому півріччі 2023-го. 

«Нарощування фізичних обсягів експорту українських товарів, у першу чергу, відбулося завдяки стабільній роботі Українського морського коридору. Крім того, бізнес за підтримки Уряду зміг розширити й інші логістичні маршрути. Все це дало приріст фізичних обсягів експорту на 35%.  Проте виручка експортерів на фоні зростання ваги проданих товарів залишилась на рівні минулого року. Це пояснюється тим, що за рік суттєво знизились світові ціни на основні експортні товари, які продають за кордон українські виробники.  

Натомість позитивною тенденцією стало зменшення експорту сировини, й поступове збільшення обсягів експорту переробки. Нагадаю, що саме збільшення частки переробки у ВВП й посилення несировинного експорту є метою урядової політики «Зроблено в Україні». Так у минулому маркетинговому році ми експортували насіння соняшника на 86,3% менше ніж рік тому, натомість суттєво зросли обсяги експорту соняшникової олії», — сказала очільниця мінекономіки.

Своєю чергою заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка розповів, що найбільші обсяги експорту були у квітні та травні. Саме в цей період аграрії активно експортували продукцію врожаю торік.

У червні експорт української продукції склав 9,7 млн тонн на суму 2,7 млрд доларів. У порівнянні з травнем скорочення складає -18,4% в грошах і -20,2% в обсягах.

Тарас Качка пояснив, що експорт у червні скоротився через те, що зменшилось вивезення агропродукції. Кукурудзи експортували на 23,7% менше ніж у травні, пшениці – на 40,8%, олії – на 37,8%.  Це свідчить про те, що в експортерів закінчуються запаси врожаю минулого року. 

«У першій десятці найбільш популярних товарів українського експорту у червні зберігалась стабільна ситуація. Обсяги продажів руди у порівнянні із травнем скоротились на 1,5%, до 239 млн дол., натомість на 7%, до 79 млн дол., збільшився експорт плоского прокату. На 3,5% зменшились обсяги продажів м’яса птиці – до 79 млн дол., проте експорт сої зріс на 45% – до 66 млн дол. Імпорт товарів в Україну в червні також зменшився на 5,6% і склав 4,8 млрд доларів. Загалом же за перше півріччя наша країна імпортувала товарів на 31,9 млрд доларів, що на 4,9% більше, ніж за перше півріччя минулого року», – пояснив заступник очільниці мінекономіки.

Крім цього, Міністерство економіки України підбило підсумки 2023/2024 маркетингового року, який завершився 30 червня. За цей період українські експортери загалом продали 69,86 млн тонн товарів з категорій зернових, олійних та олій.

Експорт пшениці склав 18,43 млн тонн, що на 9% більше, ніж в минулому маркетинговому році. Кукурудзи продали 29,41 млн тонн, що на 0,2% більше до попереднього маркетингового року. Скоротились продажі ячменю – 2,48 млн (- 8,5%) та сої – до 2,98 млн тонн (- 8,2%). Водночас зросли продажі ріпаку –  3,7 млн тонн (+8,7%). Також суттєво збільшились обсяги експорту продукції агропереробки: соняшникової олії – 6,54 млн тонн (+22,8%), соняшникового шроту – 5,15 млн тонн (+29,1%) та соєвого шроту – 0,662 млн тонн (+12,5%).