За 8 місяців підприємцями Черкащини зареєстровано 3936 реєстраторів розрахункових операцій

За 8 місяців підприємцями Черкащини зареєстровано 3936 реєстраторів розрахункових операцій
345855 ПЕРЕГЛЯДІВ

 

Протягом січня-серпня 2023 року суб’єкти господарювання Черкаського регіону зареєстрували 1310 реєстраторів розрахункових операцій та 2626 програмних реєстраторів розрахункових операцій, так званих РРО та ПРРО.

Всього ж у Головному управлінні ДПС у Черкаській області зареєстровано 16042 реєстратори розрахункових операцій, з них: 7462 класичних РРО та 8580 ПРРО. Про це повідомляє в. о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід.

При цьому він наголошує, що вже з 01 жовтня цього року на підприємців очікують зміни у податковому законодавстві. На тих, хто не встиг зареєструвати класичні РРО або програмні РРО – чекають штрафи. Це передбачено Законом України від 30.06.2023 №3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».

«Закон України № 3219 не встановлює нових правил, а лише поновлює дію довоєнних положень законодавства. Саме тому податкова зараз проводить активну роз’яснювальну роботу серед підприємців. Наше завдання – розказати, підказати, максимально поінформувати бізнес про обов’язок застосування РРО та поновлення штрафних санкцій за їх незастосування», – наголошує Володимир Жаврід.

«Тож вкотре звертаємось до підприємців: якщо ви ще не запровадили фіскалізацію розрахункових операцій – не зволікайте! Та зареєструйте класичний або програмний реєстратор розрахункових операцій. Добровільне виконання вимог Закону не лише звільнить вас від відповідальності, а й усуне підстави для проведення фактичних перевірок», – наголошує очільник податкової.

Консультації щодо реєстрації та встановлення РРО/ПРРО можна отримати за номерами «гарячих ліній», що функціонують при податкових інспекціях Черкаської області.

З їх переліком можна ознайомитись на сайті Головного управління ДПС у Черкаській області у розділі «Контакти/ Відповідальні за надання практичної та методологічної допомоги бізнесу з питань застосування РРО/ПРРО».