Збирають врожай для ворога та відновлюють сполучення між окупованими територіями – заочно підозрюються двоє мешканців Маріупольського району

Збирають врожай для ворога та відновлюють сполучення між окупованими територіями – заочно підозрюються двоє мешканців Маріупольського району
423614 ПЕРЕГЛЯДІВ

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру двом особам у провадженні господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, в тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, а також у добровільному зайнятті громадянами України посад, пов’язаних з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, тобто у колабораційній діяльності (ч. ч. 4, 5 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, у травні та серпні 2022 року двоє мешканців смт Мангуш Маріупольського району добровільно перейшли на бік окупаційної адміністрації рф та почали працювати на ворога.

Перший підозрюваний обійняв посаду так званого начальника «Володарського філіалу державного унітарного підприємства «днр» «Автодор». Він здійснює господарську діяльність, керує заміною українських дорожних знаків на «російські» та координує роботу щодо відновлення сполучення між окупованими населеними пунктами.

Друга підозрювана обійняла фейкову посаду «начальника управління по роботі з сільгоспвиробниками Першотравневого району квазіреспубліки «днр». Колаборантка керує захопленим ворогом управлінням, приймає і формує звітність щодо виконання планів зі збору врожаю української сільгосппродукції на території району та координує подальше її незаконне перевезення задля використання окупантами.

Досудові розслідування здійснюються СВ 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Санкції статті передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.