“Співробітник Служби судової охорони – це високопідготовлений професіонал, здатний запобігти виникненню загрози для всіх без винятку учасників судового процесу”

“Співробітник Служби судової охорони – це високопідготовлений професіонал, здатний запобігти виникненню загрози для всіх без винятку учасників судового процесу”
337278 ПЕРЕГЛЯДІВ

До Навчального центру Служби судової охорони, що у Вінниці, 19 листопада завітала велика представницька делегація.

Аби ознайомитися з діяльністю цього профільного навчального закладу до нього прибули виконувач обов’язків голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький та голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов.

Міжнародні організації та дипломатичний корпус представляли керівник Українсько-канадського Проєкту підтримки судової реформи (SJRP) Любомир Маркевич, старший радник та експерт Консультативної місії Європейського Союзу Гвідо Оустріх та Юрій Сіволога, міжнародні та національні експерти Проєкту ЄС “Право-Justice” Сільвіу Сандру, Кейс Верхаерен та Олег Максимчук, старший експерт проєктів Програми розвитку Посольства Канади в Україні Валерій Олійник, аташе з правоохоронних питань Посольства Румунії в Україні Думітру Йову, аташе з питань оборони та аташе з правоохоронних питань Посольства Італії в Україні Емануеле Канале Парола та Віто Богжа, аташе з правоохоронних питань Посольства Франції в Україні Себастьєн Дорден та радник з питань безпеки Представництва НАТО в Україні Томаш Стрихаж.

– Сьогодні без цього навчального закладу Служба існувати просто не може, – підкреслив, вітаючи високоповажних гостей в стінах Навчального центру, Голова Служби судової охорони Валерій Бондар.

Під час брифінгу він коротко, але докладно ознайомив гостей з основними етапами становлення й розвитку, досягненнями української Служби судової охорони як незалежного державного органу в системі правосуддя держави.

Так, за словами Валерія Бондаря, створена майже три роки тому Служба судової охорони є унікальною за обсягом завдань і функцій, покладених на неї, і за цей короткий час стала рівним партнером з українськими правоохоронними органами.

– На сьогодні під захистом Служби вже перебувають 588 об’єктів системи правосуддя країни. Але, попри карантинні заходи, пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби, Служба продовжує брати під свою охорону решту органів та установ системи правосуддя, – повідомив Валерій Бондар.

Він також висловив вдячність всім міжнародним партнерам, які доклали чималих зусиль, аби розвиток Служби тривав системно й динамічно.

З усіма аспектами діяльності Навчального центру високоповажних гостей ознайомив начальник Територіального управління Служби у Вінницькій області полковник Служби судової охорони Євгеній Прудиус.

– Співробітник Служби судової охорони – це не просто охоронець судової установи. Це високопідготовлений професіонал, здатний запобігти виникненню загрози для всіх без винятку учасників судового процесу. А для цього, окрім базових навичок, він має володіти і специфічними знаннями та вміннями, які здобуваються саме в нашому Навчальному центрі, – наголосив Євгеній Прудиус.

Як він додав, Навчальний центр – базовий навчальний заклад для кожного співробітника Служби судової охорони, який тут або оволодіває азами професії, або підвищує свою кваліфікацію.

– Основи психологічної підготовки, охорона фізичних осіб та охорона об’єктів з підвищеним ступенем небезпеки, спеціальна вогнева, фізична та тактико-спеціальна підготовка – всі ці дисципліни опановують наші співробітники, аби виконати головне завдання Служби – забезпечити безпеку кожного учасника судового процесу, – підкреслив полковник Служби судової охорони Євгеній Прудиус.

За його словами, лише за рік свого існування Навчальний центр Служби судової охорони у Вінниці вже провів тринадцять випусків підготовлених судових охоронців, а це понад двісті співробітників територіальних управлінь Служби з різних областей.

– На сьогодні пріоритетним напрямом розвитку Центру є модернізація його навчально-матеріальної бази, а також професійне та кваліфікаційне зростання наших викладачів. Тому методична допомога, можливості обміну досвідом із представниками споріднених структур або закордонними колегами, допомога в практичній підготовці наших інструкторів стане неоціненним внеском у розвиток навчального закладу європейського зразка, – зазначив Євгеній Прудиус.

Голова Служби судової охорони Валерій Бондар разом із почесними гостями ознайомилися з навчально-матеріальною базою Центру: навчальними аудиторіями з інтерактивними дошками, бібліотекою, комп’ютерними класами, професійним мультимедійним та стрілецьким тиром, спортивним комплексом, викладацькими кімнатами та зонами відпочинку слухачів.

У спеціально облаштованій аудиторії “Зала судових засідань” слухачі Навчального центру продемонстрували гостям набуті в ході навчання навички з припинення порушень громадського порядку під час судового засідання.

А на подвір’ї центру слухачі продемонстрували свої вміння проводити огляд транспортного засобу щодо виявлення саморобних вибухових пристроїв та тактичні дії під час супроводу особи, яка охороняється, з виконанням прийомів захисту та прикриття в разі збройного нападу на неї.

Крім того, високоповажні гості відвідали у Вінниці Сьомий апеляційний адміністративний суд, де зустрілися із заступницею голови суду Тетяною Драчук та керівницею апарату суду Мариною Самойленко, а також ознайомилися з організацією охорони і безпеки співробітниками Служби судової охорони цієї судової установи.

Довідково. Навчальний центр є структурним підрозділом Територіального управління Служби судової охорони у Вінницькій області й забезпечує підготовку кваліфікованих кадрів для потреб Служби, їх перепідготовку та підвищення кваліфікації.

Влітку цього року Навчальний центр Служби успішно пройшов акредитацію та атестацію Міністерства освіти і науки України й отримав сертифікат та свідоцтво для здійснення підготовки кваліфікованих кадрів для потреб Служби строком на 10 років.

В основу створення Навчального центру Служби судової охорони покладено досвід функціонування подібних навчальних закладів провідних країн світу, зокрема діяльність центру підготовки італійських карабінерів у місті Ліворно. Тому новостворений центр не став типовим навчальним закладом із великим штатом викладачів та інструкторів, а є освітнім закладом сучасного типу. Тут викладають і діляться своїм досвідом найкращі та найпідготовленіші співробітники Служби судової охорони, а штат адміністрації Центру на сьогодні становить лише  6 осіб.

Такий підхід дозволяє не тільки значно економити державні кошти на підготовку персоналу Служби судової охорони, підвищити рівень їх професійної підготовки, а і якість виконання ними завдань з охорони та забезпечення безпеки установ судової влади.

За понад рік свого існування Навчальний центр Служби судової охорони у Вінниці вже провів тринадцять випусків підготовлених судових охоронців.

Теги: Служба судової охорони, ССО,судова охорона